Środa 01 maja 2024

Siedemdziesięcioletni "Kiliński" w świetnej formie

Uliczny przemarsz, nabożeństwo, pokazy i występy artystyczne, słodki poczęstunek i bieg charytatywny uświetniły obchody jubileuszu powstania Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kilińskiego w Zelowie. Szkoła istnieje już siedemdziesiąt lat. Szczyci się różnorodnymi kierunkami kształcenia zawodowego, dobrym wyposażeniem pracowni, ambitnymi absolwentami.
glowne
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kilińskiego w Zelowie świętuje w tym roku 70-lecie powstania. Popularny ,,Kiliński” to najstarsza szkoła kształcenia zawodowego w powiecie bełchatowskim, która wpisuje się również w historię i tradycje Zelowa. Podczas głównych uroczystości jubileuszowych, które obchodzone były 27 i 28 października, pojawili się dawni i obecni dyrektorzy, pracownicy szkoły, nauczyciele, absolwenci oraz uczniowie. Byli także przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Łodzi Delegatura w Piotrkowie Trybunalskim, Starostwa Powiatowego w Bełchatowie, Sejmiku Województwa Łódzkiego, Rady Powiatu Bełchatowskiego, bełchatowskiego starostwa, Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie oraz komisariatu w Zelowie, OSP w Zelowie, Domu Kultury w Zelowie, a także pracodawcy oraz sponsorzy, z którymi współpracuje szkoła. Swoje świętowanie szkolna społeczność zaznaczyła w Zelowie przemarszem przez miasto. W kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej odbyło się nabożeństwo w intencji jubilatki. Urodzinowa gala miała miejsce w murach szkoły. Bogata część artystyczna, uświetniona występem szkolnego zespołu muzycznego, złożonego zarówno z uczniów, jak i absolwentów ,,Kilińskiego”, wprowadziła wyjątkowy klimat. Nie zabrakło również urodzinowego tortu oraz poczęstunku, podczas którego wspomnienia minionych siedmiu dekad przeplatały się z teraźniejszością.

Czar wspomnień trwał również podczas drugiego dnia obchodów jubileuszowych. Oprócz rozmów oraz oglądania kronik można było również zwiedzić teren szkoły, pracownie, warsztaty i sale lekcyjne. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz kowalstwa artystycznego. Ważnym wydarzeniem tego dnia był bieg charytatywny ,,70 kółek na 70-lecie Kilińskiego”, podczas którego zbierano pieniądze dla chorego Wiktorka, synka absolwentki szkoły. Sygnał do startu dali Karol Orymus, przewodniczący Rady Powiatu w Bełchatowie i Grażyna Frontczak, dyrektor szkoły. Jako pierwszy uczestnik biegu ruszył Wiktorek z rodzicami, a tuż za nimi Grzegorz Gryczka, wicestarosta, liczna reprezentacja BIEGING TEAM Zelów oraz mnóstwo osób chcących pomóc. Ogółem do biegu włączyło się ponad 100 osób w różnym wieku. Na mecie czekała na biegaczy ciepła grochówka.
ZSP w Zelowie