Piątek 26 kwietnia 2024

SOSW pomaga dzieciom w Syrii!

24 stycznia w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Bełchatowie odbył się Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek w ramach akcji „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”.
Akcja szkolna (1)a
Nasza placówka po raz kolejny zaangażowała się w projekt edukacyjny pod patronatem UNICEF Polska, który w tym roku odbywa się pod hasłem przewodnim „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”. W ramach „Tygodnia UNICEF” zostały przeprowadzone między innymi zajęcia edukacyjne, przybliżające uczniom codzienne życie dzieci z Syrii oraz odbyła się zbiórka środków finansowych na rzecz tych dzieci. - mówi Małgorzata Stemplewska, dyrektor SOSW.

W Noworocznym Koncercie Kolęd i Pastorałek, w którym oprócz uczniów SOSW wzieli udział także zaproszeni goście: soliści, duety, zespoły i chóry z następujących szkół i placówek: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 9 , Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bełchatowie i Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wystąpili także członkowie Chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku – „Pasjonata”.

Celem projektu „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę” jest:
  • Pokazanie jak wojna wpływa na życie dziecka
  • Kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego,
  • Zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i kocy dla dzieci z Syrii.
Zima każdemu z nas kojarzy się przeważnie z pięknym obrazkiem białego puchu, świątecznych dekoracji czy zabaw na lodowisku. Niestety są zakątki świata, gdzie zbliżająca się zima jest zagrożeniem. Tak jest w Syrii – kraju, w  którym od kilku lat trwa wojna. Spowodowała ona ogrom zniszczeń, zmusiła miliony mieszkańców do uchodźctwa, a tym, którzy pozostali odebrała wszystko co mieli. Zbliżająca się zima potęguje niepewność mieszkańców Syrii o ich los. Gwałtowny spadek temperatury może być zabójczy dla dzieci i ich rodzin, którzy pozbawieni dachu nad głową, schronili się w prowizorycznych mieszkaniach i obozach dla uchodźców. UNICEF jest na miejscu i niesie pomoc, jednak potrzeby wciąż rosną a końca wojny nie widać.

Możemy pomóc tym ludziom dając im ciepłe koce, ubrania, zapewniając ogrzewanie w tymczasowych schronieniach i szkołach.
Zachęcamy Państwa do włączenia się w działania UNICEF na rzecz dzieci z Syrii.