Piątek 26 kwietnia 2024

Spacer nowym chodnikiem w Pożdżenicach

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej Nr 1922E w Pożdżenicach, polegającej zasadniczo na budowie chodnika ze zjazdami i odtworzeniu przydrożnych rowów. W kosztach inwestycji partycypowały samorządy powiatu i gminy Zelów. W odbiorze robót uczestniczyli wicestarosta Jacek Bakalarczyk, burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek i Jerzy Michalak, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.
glowne
Inwestycję realizowano w dwóch etapach. W sumie przy drodze powiatowej Nr 1922E od granic miasta Zelowa przez miejscowość Pożdżenice powstał chodnik z kostki brukowej o szerokości półtora metra i długości blisko półtora kilometra. Zostały wybudowane zjazdy do posesji, ści chodnika, istniejące przepusty zostały zmodernizowane, odtworzono rowy przydrożne i umocniono miejscowo skarpy i dno rowów ażurowymi płytami. Koszt prac wyniósł 585 480 zł brutto. Podzieliły się nim po połowie samorządy powiatu i gminy Zelów. Roboty wykonała firma ,,KINGA-TRANS” z Zelówka.
A.Zawodzińska
Zespół ds.Promocji