Piątek 26 kwietnia 2024

Śpiewali dla Niepodległej

Konkursem pieśni patriotycznych młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. R. Traugutta uczciła setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wysokim poziomem umiejętności wokalnych, ale także doborem poruszającego serca repertuaru, uczniowie zachwycili swoich kolegów i nauczycieli wzruszającym koncertem.
glowne
„Dla Niepodległej” - pod tym hasłem uczczono w ZSP nr 4 patriotyczny jubileusz. W konkursie pieśni złożono hołd tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną wolność. Kiedyś żołnierze idący na bój, śpiewali, by przetrwać trudy walki i dodać sobie otuchy, a my dziś poprzez śpiew: o wojence, Komendancie, Szarej Piechocie… chcemy ocalić od zapomnienia tę część naszej historii i kultury i nie dopuścić, by tamte pieśni pozostały jedynie w pożółkłych śpiewnikach. Spośród jedenastu uczestników wyłoniono laureatów. Zostali nimi: I. miejsce – Weronika Szewczyk i Karol Stróż („Dziś idę walczyć, mamo”); II miejsce – Weronika Domańska („Kolęda Warszawska”); III miejsce – Zuzanna Kościańska („Taki kraj”).
ZSP nr 4 w Bełchatowie