Sobota 20 kwietnia 2019

Sportowy narybek powiatu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
Dwieście zawodów sportowych, w których wzięło udział prawie 4500 uczniów wszystkich szczebli szkół powiatu bełchatowskiego, drugie miejsce naszego powiatu we współzawodnictwie wojewódzkim – to krótkie podsumowanie roku szkolnego 2017/18 w Powiatowym Szkolnym Związku Sportowym. W Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbyła się uroczystość nagrodzenia najlepszych sportowców i trenerów, zorganizowana przez PSZS, w której wzięli udział Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, Jacek Bakalarczyk, wicestarosta bełchatowski oraz Sławomir Malinowski, Przewodniczący Rady Powiatu.
zdjęcie
Do największych sukcesów Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego należą pozycje medalowe w finałach wojewódzkich:

Igrzyska dzieci
1. miejsce SP 13 Bełchatów w indywidualnych biegach przełajowych w kategorii dziewcząt
1. miejsce SP 13 Bełchatów w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt
1. miejsce SP 13 Bełchatów w drużynowych biegach przełajowych w kategorii dziewcząt młodszych
2. miejsce SP 1 Bełchatów w szachach
3. miejsce SP 13 Bełchatów w koszykówce dziewcząt
3. miejsce SP 13 Bełchatów w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt
3. miejsce SP 4 Zelów w Grach i Zabawach

Igrzyska młodzieży szkolnej
1. miejsce SP 1 Bełchatów w indywidualnych biegach przełajowych w kategorii chłopców
2. miejsce SP 11 Bełchatów w sztafetowych biegach przełajowych chłopców
2. miejsce SP 13 Bełchatów w koszykówce dziewcząt
2. miejsce SP 12 Bełchatów w piłce nożnej chłopców
2. miejsce SP 12 Bełchatów w piłce siatkowej plażowej chłopców
3. miejsce SP 12 Bełchatów w piłce siatkowej chłopców

Licealiada
2. miejsce ZSP 3 Bełchatów w indywidualnych biegach przełajowych w kategorii dziewcząt
2. miejsce II LO Bełchatów w piłce siatkowej dziewcząt
3. miejsce II LO Bełchatów w piłce siatkowej chłopców

Podczas uroczystości nagrodzono laureatów plebiscytu w trzech kategoriach: igrzyska dzieci, igrzyska młodzieży szkolnej oraz licealiada.

Laureaci Plebiscytu 2017/2018
Igrzyska Dzieci
Cieślak Maciej
Foltyn Kacper
Krawczyk Maja
Kulbat Magdalena
Lenart Patrycja
Lodczyk Wiktor
Łabędzki Patryk
Łaz Magdalena
Madej Maja
Szumigaj Sergiusz

Laureaci Plebiscytu 2017/2018 Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Florczyk Maria
Gunerski Jakub
Kewin Komar
Kondracki Kacper
Miarka Jakub
Olszewski Eryk
Opyd Angelika
Strupińska Natalia
Telążka Aleksandra
Wójciak Jakub

Laureaci Plebiscytu 2017/2018

Licealiada
Cichowlas Natalia
Gierach Milena
Hałubińska Patrycja
Jersak Ewa
Malinowski Antoni
Miśkiewicz Maria
Oracz Michał
Pieniążek Bartosz
Samborska Sandra
Woźniak Szymon

Pamiątkowe dyplomy otrzymali także nauczyciele, którzy w największym stopniu przyczynili się do organizacji zawodów sportowych: Małgorzata Augustyniak, Jarosław Budzyński, Piotr Cyniak, Anna Gierula, Andrzej Gudzio, Rafał Kaczorowski, Adam Konstańczuk, Arkadiusz Kwiatkowski, Łukasz Mantyk, Irena Molenda, Grzegorz Muskała, Stanisław Pluta, Magdalena Sowała, Ewa Troczyńska, Tomasz Wojciechowski
 
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót