Piątek 26 kwietnia 2024

Sprawdź się w ortografii na kleszczowskim dyktandzie

Niedziela, 20 maja to dzień, w którym osoby lubiące pisanie dyktand powinny odwiedzić SOLPARK Kleszczów, w którego auli odbędzie się kolejna, już dziewiąta edycja „Dyktanda Kleszczowskiego”. Do rywalizacji w poprawnym pisaniu dyktowanego tekstu zaprasza organizator dyktanda - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie.
dyktanfo glowne
Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy kategorie wiekowe: I. uczniowie VI i VII klas szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych; II. uczniowie szkół średnich; III. open - bez ograniczeń wiekowych. W każdej kategorii zostanie wyłoniony mistrz i wicemistrz polskiej ortografii roku 2018.

Warunkiem udziału w Dyktandzie Kleszczowskim jest wysłanie zgłoszenia na adres: biblioteka@zspkleszczow.pl. Honorowy patronat nad imprezą objął wójt gminy Kleszczów. Dla zwycięzców przewidziano cenne nagrody, ufundowane przez Urząd Gminy w Kleszczowie, SOLPARK Kleszczów, KPS Skra Bełchatów, Społeczną Akademię Nauk w Bełchatowie i Radę Rodziców ZSP w Kleszczowie.

Po napisaniu dyktanda uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w interesującym spotkaniu. Jego bohaterem będzie w tym roku niestrudzony polski podróżnik Aleksander Doba, który w kajaku samotnie pokonał Ocean Atlantycki.

Oto szczegółowy program: ● godz. 16.00-16.50 - rejestracja uczestników; ● godz. 17.00-18.00 - konkurs ortograficzny; ● ok. godz. 18.15 - rozstrzygnięcie konkursów: na najliczniejszą reprezentację szkoły/instytucji; najmłodszego, najstarszego oraz pierwszego zarejestrowanego uczestnika dyktanda; ● przerwa na kawę i ciastko; czas na obejrzenie wystawy „Niepokonani - wielcy polscy podróżnicy”; ● ok. godz. 18.30 - spotkanie z Aleksandrem Dobą oraz losowanie upominków wśród uczestników dyktanda (wstęp wolny).

Szczegółowe informacje oraz regulamin dyktanda na stronie: http://zspkleszczow.pl w zakładce: Dyktando Kleszczowskie.
Jerzy Strachocki
Urząd Gminy w Kleszczowie