Piątek 26 kwietnia 2024

Stopień alarmowy BRAVO-CRP w całej Polsce

Prezes Rady Ministrów wprowadził stopień alarmowy BRAVO-CRP, alarm ten obowiązuje od 10 października br. od godz. 00:01, do 14 października br. do godz. 23:59. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni związanymi z organizacją wyborów parlamentarnych.  Wprowadzony stopień jest drugim w czterostopniowej skali.
student-849825_1280
W trakcie jego obowiązywania administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Instytucje publiczne będą monitorować i weryfikować, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

Żródło:Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi
Zarządzenie PRM -121-197-19 (pdf) 0.19mb (Pobrań: 66)