Sobota 27 kwietnia 2024

Strażacka sprawność

21 drużyn reprezentujących ochotnicze straże pożarne z terenu powiatu bełchatowskiego wzięło udział w X Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Drużyn OSP. Patronat honorowy nad imprezą sprawował Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
glowne4
W wyniku sportowej i sprawnościowej rywalizacji pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w grupie A zajęła Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrzelowie, drugie miejsce wywalczyli druhowie z OSP Wadlew, a trzecie ochotnicy z OSP Zelów. Z kolei w grupie C I miejsce przypadło OSP Dobrzelów, drugie OSP Postękalice, natomiast trzecie OSP Wypychów.

W zawodach wzięło udział także pięć drużyn kobiecych, trzy młodzieżowe drużyny pożarnicze dziewcząt oraz cztery młodzieżowe drużyny 4 chłopców.

Organizatorem zawodów była Komenda Powiatowa PSP w Bełchatowie i Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP PR.