Piątek 26 kwietnia 2024

Strefa RozwoYou 2 i bony dla przedsiębiorców

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna po raz drugi rusza w trasę z bonami w ramach projektu Strefa RozwoYou 2. Mobilne centrum doradcze i punkt rekrutacyjny Regio Strefy będą czekać na mieszkańców powiatu bełchatowskiego przy głównym budynku starostwa już w piątek 4 października od godziny 11.00 do 14.00. Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z bezpłatnej porady jak uzyskać dofinansowanie i w jakiej kwocie z pewnością powinni skorzystać z takiej oferty.

SSE_8966
Eksperci z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zachęcają osoby samozatrudnione oraz mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z całego województwa do inwestowania w pracowników i rozwój ich kompetencji. We wrześniu 2019 roku ŁSSE uruchomiło projekt Strefa RozwoYou 2, który oferuje wsparcie finansowe szkoleń, kursów i usług doradczych. Dofinansowanie wynosi do 80% wartości bonów. Dofinansowanie, tak jak w poprzedniej edycji, będzie przyznawane w postaci bonów rozwojowych, które przedsiębiorcy z sektora MŚP przeznaczą na usługi szkoleniowe, studia podyplomowe, coaching oraz usługi doradcze. Jednym z novum w projekcie jest  limit na jednego pracownika, który został podniesiony do 9240 zł (z wkładem własnym), dający możliwość sfinansowania aż do 80% ceny szkolenia. W przypadku średnich przedsiębiorstw wsparcie będzie zaczynało się od 50% natomiast średnie do 50%. Jeśli średnie przedsiębiorstwo należy do grupy wysokiego wzrostu zatrudnienia, może liczyć na podniesienie kwoty dofinansowania do 60%. W przypadku, gdy średni przedsiębiorca deleguje na usługi rozwojowe pracowników o niskich kwalifikacjach i/lub pracowników pow. 50 r.ż. otrzyma zwrot proporcjonalnie obliczonej części wpłaconego wkładu własnego po zweryfikowaniu tego faktu na etapie rozliczenia usługi rozwojowej.
Camper Regio Strefy od 24.09 jeździ po województwie. Mobilny punkt informacji pozwoli przedsiębiorcom aplikować do projektu blisko siedziby firmy i z pomocą doradców. Dofinasowanie przyznawane w ramach projektu ma postać bonów, o które należy aplikować poprzez formularz on-line dostępny na stronie projektu: www.strefarozwoju.lodz.pl.

Źródło:Strefa RozwoYou 2