Piątek 26 kwietnia 2024

Świąteczne osikowe ozdoby

Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Bełchatowie zorganizował w Galerii Olimpia warsztaty tworzenia świątecznych bombek i choinek. Świąteczne atrybuty wykonywano z drewna osikowego.
głó
Każdy uczestnik warsztatów wykonał własnoręcznie dekoracje z wiórków drewna osikowego. Osika daje ogromne możliwości kreatywnego tworzenia najróżniejszych ozdób na wszelakie okazje, tym razem królowały bombki i choinki. Technika z pozoru prosta, jednak wymagająca cierpliwości, sprytu i wyobraźni. Uważać należało tylko na gorący klej. Pierwszym wyzwaniem dla amatorów rękodzieła były choinki – zgrabne, zielone, na specjalnie do tego przygotowanych stojakach. Mieniące się brokatem, perełkami tylko zachęciły tych, którzy obserwowali zajęcia z oddali. Największym jednak powodzeniem cieszyły się bombki, tworzyły je nie tylko najmłodsi, ale i ich rodzice, a nawet dziadkowie.
Swoich sił w tworzeniu dekoracji próbowali także Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i wicestarosta Jacek Bakalarczyk. Tego typu warsztaty to dobry czas na to, by małymi krokami rozpocząć przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji