Sobota 27 kwietnia 2024

Świąteczny gest „Kochanowskiego”

Niedzielne popołudnie, 16 grudnia, uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie spędzili w wyjątkowy sposób. Z bożonarodzeniowym repertuarem wystąpili na scenie bełchatowskiej galerii handlowej już po raz trzeci. Pomysł spodobał się odwiedzającym galerię, którzy tłumnie zatrzymywali się, by posłuchać pięknych kolęd i pastorałek.
glowne
Śpiewanie pieśni bożonarodzeniowych to wspaniała tradycja. To właśnie poprzez kolędowanie ludzie przez wieki wyrażali wiarę oraz otwierali szeroko serca na przyjęcie Tajemnicy Bożego Narodzenia. Koncert został zorganizowany przez uczniów naszej szkoły przede wszystkim po to, by kontynuować piękny zwyczaj śpiewania kolęd, a poprzez to  przypominać, że: „Boże Narodzenie to święty czas, to radosny czas”. Uczniowie „Kochanowskiego” swój talent muzyczny zaprezentowali również podczas gry na saksofonie, gitarze, keyboardzie i klarnecie. Przygotowali także atrakcje dla najmłodszych, np. ozdabianie bombek oraz słodki poczęstunek. Występ młodzieży wzbudził duże zainteresowanie publiczności i wprowadził świąteczny nastrój.
Anna Szczepocka-Koc
II LO w Bełchatowie