Sobota 27 kwietnia 2024

"Szlachetna paczka" pod patronatem Starosty Bełchatowskiego

Szlachetna Paczka to ogólnopolska inicjatywa świątecznej pomocy. Jest ona adresowana do rodzin, jak i indywidualnych osób, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej,

Ze względu na poparcie wszelkich inicjatyw lokalnych, które mają na celu wsparcie społeczeństwa Powiatu Bełchatowskiego, Szczepan Chrzęst - Starosta Bełchatowski, objął Honorowym Patronatem akcję społeczną SZLACHETNA PACZKA 2011 i przeznaczył na nią kwotę do 500 zł.

Akcja organizowana przez Stowarzyszenie WIOSNA Oddział w Bełchatowie, planowana jest w dniach 09-11 grudnia 2011 roku. Szlachetna Paczka jest ogólnopolską inicjatywą świątecznej pomocy i kwalifikowane są do niej rodziny, jak i indywidualne osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, nie przejawiające postawy roszczeniowej, a przede wszystkim chcące zmienić swoje życie na lepsze. "Paczkowi wolontariusze" będą zbierać szczegółowe informacje o sytuacji i potrzebach ubogich  osób w naszym powiecie, a następnie umieszczać je na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Dzięki informacjom darczyńcy będą mogli wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej prezent, który będzie odpowiadał jej potrzebom.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do charytatywnej akcji Szlachetna Paczka 2011.

Wydział Promocji

i Rozwoju Powiatu