Piątek 26 kwietnia 2024

Sztafeta i bojówka strażacka „na wyścigi”

Na stadionie ZKS "Włókniarz" w Zelowie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze miasta i gminy Zelów. W zawodach udział wzięło 13 seniorskich drużyn z jednostek OSP, trzy młodzieżowe drużyny pożarnicze chłopców oraz jedna drużyna żeńska. Druhowie i druhny zmierzyli się w sztafecie sprawnościowej i bojówce strażackiej.
glowne
Zawody rozegrano 23 czerwca. Po pierwszej konkurencji, jaką była sztafeta sprawnościowa, w kategorii seniorskiej kolejność miejsc przedstawiała się następująco: I. KSRG OSP Łobudzice; II. OSP Sromutka; III. KSRG OSP Pożdżenice. Jednakże o ostatecznej kolejności zadecydowała niezwykle emocjonująca konkurencja, bojówka strażacka. Wygrała ją drużyna reprezentująca KSRG JOT z Zelowa, drugie miejsce zajęła OSP Bujny Szlacheckie, a trzecie KSRG OSP Pożdżenice.
Finałowa klasyfikacja:
I - KSRG JOT Zelów (111,09 s)
II - OSP Bujny Szlacheckie (112,58 s)
III - KSRG OSP Pożdżenice (112,97 s)
IV - KSRG OSP Łobudzice (116,20 s)
V - OSP Kurów (118,48 s)
VI - OSP Karczmy (119,09 s)
VII - OSP Wypychów (121,81 s)
VIII - OSP Sobki (122,01 s)
IX - OSP Bocianicha (125,33 s)
X - KSRG OSP Kociszew (138,45 s)
XI - OSP Wygiełzów (173,29 s)
XII - OSP Walewice (173,33 s)
XIII - OSP Sromutka (233,44 s).

W rywalizacji sportowej młodzieżowych drużyn pożarniczych chłopców kolejność miejsc przedstawia się następująco:
I - KSRG OSP Pożdżenice (152,20 s)
II - OSP Wypychów (217,56 s)
Zwycięskie drużyny będą reprezentować miasto i gminę Zelów na powiatowych zawodach pożarniczych we wrześniu.
Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zelowie przy współudziale jednostek OSP z terenu miasta i gminy Zelów.

............................................................................................................................................................................................................

Pragniemy podziękować Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie oraz druhom z OSP Wadlew i Drużbice za sprawne przeprowadzenie sędziowskie zawodów. Sponsorom za pomoc w sfinansowaniu zakupionych nagród firmom: "STIVEX" Szczepana Wrzesiaka, "ŻELAŹNIAK" Andrzeja Lotczyka, Szulc Sprzęt i Szkolenia dla straży pożarnej Makary Szulc, Piekarnia Krzysztof Witucki Sklep ul Kościuszki 11, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zelowie za pomoc finansową w przygotowaniu grochówki strażackiej. Druhnom z OSP Wygiełzów za przygotowanie posiłku regeneracyjnego dla strażaków, strażakom zaangażowanym w pomoc w przygotowywaniu torów do przeprowadzenia zawodów, Jackowi Krajdzie i Magdalenie Zawodzińskiej za udostępnienie nagłośnienia, oprawę muzyczną, obsługę komputerową techniczną oraz relację zdjęciową, gospodarzom obiektu ZKS "Włókniarz" w Zelowie za bezpłatne udostępnienie obiektu sportowego.
Dh. Jacek Krajda