Piątek 26 kwietnia 2024

Taki rajd raz na 100 lat!

Ostatni z tegorocznych Powiatowych Rajdów Rowerowych odbędzie się już 11 listopada. Będzie to rajd wyjątkowy, z uwagi na przypadającą tego dnia setną rocznicę odzyskania niepodległości. Dlatego też oprawa rajdu również będzie wyjątkowa.
główne
Tradycyjnie rajd wyruszy spod siedziby Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie przy ul. Czaplinieckiej 96. Start o godz. 11.00
Ok. 35-kilometrowa trasa poprowadzi uczestników m.in. na cmentarz żołnierzy Wojska Polskiego w Klukach poległych we wrześniu 1939 roku. Tam uczestnicy rajdu uczczą pamięć poległych.
Dlatego prosimy rowerzystów o zabranie dwóch zniczy – białego i czerwonego.
Z Kluk rowerzyści przejadą przez Kaszewice do Kurnosa, gdzie będzie czekać na nich niespodzianka w postaci gorącej wojskowej grochówki :-)
Do organizacji w ostatni w tym roku powiatowy rajd  przyłączyło się Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Bełchatów z siedzibą w Kurnosie. Na placu przy Domu Kultury w Kurnosie nie zabraknie muzyki, będzie też ognisko. Uczestnicy rajdu, którzy będą chcieli nad ogniem upiec sobie kiełbaski, proszeni są o zabranie prowiantu ze sobą.

W imieniu Powiatowego Centrum Sportu i Załogi Rowerowej ZGRZYT serdecznie wszystkich zapraszamy.

Widzimy się 11 listopada!