Sobota 27 kwietnia 2024

Testy na koronawirusa w DPS

Testy na obecność koronawirusa będą w tym tygodniu wykonane wśród pracowników Domów Pomocy Społecznej w Bełchatowie i Zabłotach. Takie zadanie dla wszystkich DPS zlecił wojewodom w całym kraju Minister Zdrowia.
glowne
Testy dla pracowników DPS przeprowadzą tzw. zespoły wymazowe. Przyjadą one na miejsce, by pobrać próbki i następnie przekazać je do laboratorium. W tym przedsięwzięciu z Ministerstwem Zdrowia współpracuje Ministerstwo Obrony Narodowej, które oddelegowało do czynności konkretne jednostki wojskowe. Na terenie województwa łódzkiego jest to Wojsko Obrony Terytorialnej. W poniedziałek, 4 maja, w bełchatowskim DPS testom zostaną poddane 43 osoby, we wtorek pozostali pracownicy. W następnym dniu zespół wymazowy pojawi się w Zabłotach. Pracownicy, którzy nie będą obecni, zostaną przebadani w kolejnym tygodniu.
A.Zawodzińska
Zespół ds. Promocji