Piątek 26 kwietnia 2024

Uczniowie klasy policyjnej złożyli przysięgę

„Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków ucznia klasy o profilu policyjnym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie ślubuję systematycznie i wytrwale zdobywać wiedzę i umiejętności, wykorzystując jak najlepiej czas i warunki do nauki” – tak rozpoczynają się słowa przysięgi, którą złożyli w Komendzie Powiatowej Policji uczniowie klasy pierwszej o profilu policyjnym.
główne
- Noszenie munduru to wyzwanie dla młodego człowieka, musi to robić z godnością i czuć ciężar odpowiedzialności, żeby munduru nie splamić– zwrócił się do uczniów mł. insp. Tomasz Jędrzejczyk, I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie. - Życzę, abyście podjęli po zakończeniu nauki skuteczną próbę rekrutacji do policji, zwłaszcza że chętnych do służby ubywa.

Profil „policyjny” funkcjonuje w ZSP nr 3 od 2008 roku. Bełchatowskie doświadczenia posłużyły do opracowania ogólnopolskiego programu, który od zeszłego roku funkcjonuje w kilkuset szkołach w Polsce.

- To kolejny rok, kiedy mamy pełny nabór do klasy policyjnej – mówi Piotr Mielczarek, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie. - Młodzi ludzie mają spore szanse znalezienie pracy w tym zawodzie. Na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej umożliwiamy uczniom poznanie codziennej pracy funkcjonariuszy, co jest znakomitą okazją do weryfikacji wyobrażeń na temat tego zawodu i ewentualnych dalszych decyzji wyboru drogi zawodowej. Zauważyłem, że uczniowie klasy policyjnej są grzeczniejsi, zdyscyplinowani i poważniejsi.