Niedziela 31 maja 2020

Układają kwiaty, gotują i pomagają seniorom

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bełchatowie uczą się florystyki, gotowania i profesjonalnej opieki nad ludźmi starszymi i niepełnosprawnymi. Zapewnia im to udział w praktykach zawodowych i praktykach wspomaganych, które są organizowane u przedsiębiorców na terenie Bełchatowa. Wszystko dzięki projektowi unijnemu „Zawodowo Damy Radę!”.
zdjęcie

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego kontynuowane są zajęcia w ramach projektu „Zawodowo Damy Radę! Wsparcie zawodowe niepełnosprawnych uczniów SOSW w Bełchatowie”. Jego uczestnicy zdobywają nowe umiejętności. Uczą się ich u przedsiębiorców na terenie Bełchatowa, m.in. w Restauracji Kubuś, prowadzonej przez panią Mariannę Michałowską i firmie KAJUS – Usługi Ogrodnicze i Agencja Pracy Tymczasowej, należącej do pani Barbary Swędrak. Najliczniejsza grupa naszych uczniów odbywa praktyki w Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie, gdzie zajęcia odbywają się z osobami starszymi.

Dzięki funduszom unijnym, uzyskanym w ramach projektu, placówka dokonała już pierwszych zakupów wyposażenia swoich pracowni. SOSW wzbogacił się w światła sceniczne oraz koło garncarskie. Na terenie Ośrodka powstał tunel ogrodniczy, w którym rosną ekologiczne pomidory, doglądane przez uczniów i nauczycieli. Warzywa zostaną wykorzystane na zajęciach kulinarnych.
Zespół ds.Promocji w starostwie
SOSW w Bełchatowie
← powrót