Czwartek 09 maja 2024

Uroczystość w Grocholicach

Obchody 149. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego odbyły się w kościele  w Grocholicach. Odprawiono Mszę świętą, była również część artystyczna przygotowana przez młodzież. Delegacje lokalnych  organizacji społecznych oraz władz samorządowych, w tym Powiatu Bełchatowskiego, złożyły kwiaty pod Pomnikiem Powstańców.

Kolejną inicjatywą upamiętniającą historię roku 1863 będzie tradycyjny Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych z Parzna do Kurnosa. Zaplanowano go na 29 stycznia br.

W imienu władz powiatu hołd bohaterom Stycznia 1863 roku oddali Edward Olszewski - Przewodniczący Rady Powiatu, Marek Jasiński - Wicestarosta Bełchatowski i Grzegorz Kępa - radny Rady Powiatu.