Piątek 26 kwietnia 2024

Urząd otwarty od ponad tygodnia

Od 25 maja, odkąd urzędy zostały otwarte dla interesantów, klienci załatwiają osobiście swoje sprawy w bełchatowskim starostwie. Wprowadzone zasady pobytu na terenie urzędu oraz zabezpieczenia na stanowiskach obsługi mają na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników.
główne
W pierwszym tygodniu po otwarciu urzędu najwięcej osób zgłaszało się do Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru po wypisy z rejestru gruntów i mapy. Dokonywano także płatności w kasie. Dla ograniczenia ryzyka gromadzenia się osób w jednym miejscu, ruch interesantów w budynku głównym starostwa jest monitorowany. Czuwają nad tym pracownicy punktu informacyjnego, którzy ponadto przypominają o obowiązku zasłaniania ust i twarzy. Klienci mogą korzystać z płynów do dezynfekcji rąk, dostępnych w kilku miejscach na terenie urzędu. Obowiązuje zasada jednoosobowych stanowisk do obsługi mieszkańców.

W Wydziale Komunikacji i Dróg funkcjonują dwa stanowiska, zlokalizowane przy wejściu do budynku przy ul. Pabianickiej 26. Klienci są przy nich obsługiwani pojedynczo, zgodnie z wymogami ministerialnego rozporządzenia o jednoosobowej obsłudze interesantów. Klienci mogą już rezerwować termin dla swojej wizyty poprzez aplikację w Internecie, ale sprostanie wspomnianemu obostrzeniu wydłuża czas zalatwienia sprawy i powoduje konieczność zaczekania w kolejce. Od poniedziałku, 8 czerwca, zostaną uruchomione wszystkie, wyposażone w zabezpieczenia, stanowiska w sali operacyjnej.

Czas pandemii i zamknięcia urzędu został wykorzystany na remont pomieszczeń w tym newralgicznym wydziale, odwiedzanym rocznie przez tysiące osób. Zostały m.in. odświeżone i pomalowane ściany. Wymieniono wszystkie elementy sprzętu elektronicznego, tj. komputery, klawiatury i drukarki. Udogodnienia zaplanowano również w punkcie informacyjnym, w którym już powiększono przestrzeń. Niebawem będą tu odnowione ściany i zostaną zamontowane trzy boksy do obsługi klientów. Onacza to, że w punkcie informacyjnym z dwóch do trzech wzrośnie liczba stanowisk do obsługi interesantów. W poczekalni staną nowe krzesła.

Sprawę w Wydziale Architektury (ul. Pabianicka 26 budynek A) także można już załatwić bezpiecznie na miejscu. Przed wejściem do wydziału przygotowano jednoosobowy punkt obsługi mieszkańców. Podobna organizacja kontaktu z urzędem funkcjonuje w Wydziale Ochrony Środowiska i Biurze Powiatowego Rzecznika Konsumentów (ul. Pabianicka 26 budynek B). Na parterze budynku znajduje się jednoosobowe stanowisko, przy którym dyżuruje pracownik starostwa.
Zespół ds. Promocji