Sobota 27 kwietnia 2024

Ustalenia nadzwyczajnej sesji

24 maja odbyła się XXXIII Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu w Bełchatowie. W porządku obrad znalazły się punkty dotyczące uchwały w sprawie powołania Członka Zarządu Powiatu w Bełchatowie – Wicestarosty oraz uchwały w sprawie wyboru Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Bełchatowie.
1
Zaproponowany przez Waldemara Wyczachowskiego, starostę bełchatowskiego, kandydat – Konrad Koc, obecnie naczelnik wydziału skarbu i gospodarki nieruchomościami starostwa, zdobył poparcie ośmiu radnych. Przeciw jego kandydaturze głosowało 15 osób. Z kolei na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Powiatu zgłoszono dwóch kandydatów spośród radnych – Krzysztofa Rybaka i Damiana Nowaka. W wyniku głosowania Krzysztof Rybak zdobył 7 głosów, a 13 radnych powiatowych zagłosowało na Damiana Nowaka, który tym samym został wiceprzewodniczącym.
Krzysztof Borowski