Piątek 26 kwietnia 2024

Uwaga krwiodawcy! Potrzebna krew

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną, spowodowaną przez koronawirus, oraz podejmowanymi licznymi środkami ostrożności w celu zapobiegania oraz zwalczania zakażeń, zmniejszyła się aktywność dawców krwi. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi zwraca się z prośbą do mieszkańców, by – jeśli tylko ich stan zdrowia na to pozwala – zgłaszali się do punktów pobierania krwi i dzielili się tym bezcennym darem, ratującym zdrowie i życie ludzkie.
glowne

Zdrowe osoby, które nie obserwują u siebie objawów infekcyjnych układu oddechowego (gorączka, kaszel, duszności) i które nie przebywały w ostatnich tygodniach w podanych lokalizacjach: USA, Włochy, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Norwegia, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania, Chiny, Japonia, Korea Południowa, Iran, mogą przyłączyć się do czynnego oddania krwi w Centrum Krwiodawstwa w Łodzi oraz punktach pobierania krwi na terenie województwa łódzkiego. Szczegółowe informacje dotyczące procedur oddawania krwi oraz harmonogram czynnych punktów dostępne są na stronie www.krwiodawstwo.pl.
Źródło: Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi