Sobota 27 kwietnia 2024

Wakacje wykorzystane na szkolne remonty

W szkołach i placówkach oświatowo-wychowawczych prowadzonych przez bełchatowskie starostwo w okresie wakacyjnym trwają liczne prace remontowe. Całkowity ich koszt to ponad milion siedemset tysięcy złotych.

- Okres wakacji wykorzystujemy na unowocześnianie i modernizowanie bazy dydaktycznej w naszych placówkach – mówi Marek Jasiński, wicestarosta bełchatowski, który postep prac monitoruje na bieżąco (na zdjęciu z pracownikiem wykonawcy robót w ZSP nr 4 - firmy OST-BUD). - Inwestowanie w młode pokolenia, w ich edukację na wysokim poziomie, przyniesie wymierne rezultaty w przyszłości. Już teraz nasze szkoły należą do najestetyczniejszych i najlepiej wyposażonych w regionie.

Wykaz poszczególnych  prac:

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 4 trwa budowa 9-metrowego podjazdu dla osób niepełnosprawnych – koszt 49.797 złotych oraz remont sanitariatu z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych – koszt 56.109 złotych.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym budowane jest odwodnienie budynku (wykonanie instalacji odprowadzającej wodę z dachu do kanalizacji deszczowej, drenaż w wybranym fragmencie budynku oraz wykonanie izolacji pionowej przeciwwilgociowej budynku z zewnątrz i wewnątrz) – koszt 110.195 złotych oraz remont sanitariatów z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych na parterze, I i II piętrze budynku (wymiana instalacji: wod-kan, elektr. położenie płytek, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz montaż nowych urządzeń i przyborów) – koszt 175.736 zł.

Największą inwestycją „oświatową” jest rozbudowa sali gimnastycznej w I Liceum Ogólnokształcącym (powiększenie o 6m oraz podniesienie obiektu o 2m wraz z nową konstrukcją dachu oraz nadbudową zaplecza sali, wykonanie nowych instalacji: wod-kan, elektrycznej, wentylacji oraz nagłośnienia, wyposażenie sali gimnastycznej i zaplecza) – koszt tegoroczny to 1.051.794 zł.

W Bursie Szkolnej trwa wykonanie oświetlenia ewakuacyjnego oraz wymiana instalacji elektrycznej na II piętrze budynku – koszt prac 52.921 złotych oraz remont pomieszczeń i korytarza na II piętrze (w pokojach: skucie tynków, zerwanie wykładzin podłogowych oraz wykucie istniejących ościeżnic drzwiowych, poszerzenie otworów pod montaż drzwi. Wykonanie gładzi gipsowych ścian i sufitów, położenie nowych wykładzin podłogowych, montaż drzwi, malowanie pomieszczeń. Na korytarzu: malowanie ścian ( w tym lamperia) i sufitów. W sanitariatach zerwanie płytek ściennych i podłogowych, demontaż ścianek i przegród sanitarnych, demontaż drzwi i okien oraz białego osprzętu. Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej podpłytkowej, wykonanie płytkowania ścian i podłóg, malowanie ścian i sufitów, montaż stolarki oraz białego osprzętu) – koszt prac to 197.459 złotych.

Wokół Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 powstaną tereny zieleni (nasadzenie 36 szt. drzew liściastych i iglastych oraz 332 szt. krzewów wraz  z pielęgnacją istniejących nasadzeń szt. 444 oraz wykonanie trawników) – koszt  39.545 złotych.

Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy