Piątek 26 kwietnia 2024

Więcej ciekawych zajęć w szkołach

35 tysięcy złotych rozdysponował Zarząd Powiatu w Bełchatowie na granty oświatowe, czyli realizację ponadstandardowych działań w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez samorząd powiatu. Dla uczniów oznacza to więcej ciekawych i nietypowych zajęć.
glowne2 - Kopia
Powiatowe placówki oświatowe złożyły łącznie 23 wnioski o granty na łączną kwotę ponad 112 tysięcy złotych. Komisja przyjęła do realizacji 12 wniosków na sumę 35 tysięcy złotych. Granty przyznaje się corocznie w celu realizowania przez nauczycieli działań ponadstandardowych. Dzięki temu uczniowie mają dostęp do atrakcyjnych zajęć i umiejętności.

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie - 5.750 zł
1) Turystyka Rozwój Integracja Pomoc – czyli The TRIP to Gdańsk - 4.250 zł
2)"Malarstwo współczesne – fascynujący świat kultury" - 1.500 zł

2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie - 6.400 zł
1) Kuchnia Polska, a kuchnie świata – wpływ innych narodowości na kształtowanie się smaków kuchni Polskiej - 1.700 zł
2) Kurs stylizacji paznokci dla klas pierwszych i drugich w zawodzie technik usług fryzjerskich i fryzjer - 1.750 zł
3) "Sztuka na talerzu i sztuka sprzedaży" – kurs dekoracji potraw i obsługi klienta - 1.650 zł
4) Korelacja przedmiotowa fizyki i informatyki - 1.300 zł

3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie - 7.500 zł
Wybrane zagadnienia z budowy, działania i użytkowania wózków jezdniowych z napędem silnikowym w aspekcie uprawnień dla uczniów ZSZ i TM przy ZSP im. Jana Kilińskiego w Zelowie.

4. Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie - 6.000 zł
Wybrane zagadnienia z budowy, działania i użytkowania wózków jezdniowych z napędem silnikowym oraz bezpieczeństwo podczas wymiany butli z gazem w aspekcie nabycia uprawnień operatora wózka jezdniowego dla uczniów.

5. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Bełchatowie - 9.350 zł
1) Hipoterapia – zajęcia terapeutyczne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. - 2.750 zł
2) Terapia dźwiękiem w pracy z dzieckiem niepełnosprawnym intelektualnie. - 1.700 zł
3) Hydroterapia dziecka niepełnosprawnego intelektualnie. - 1.900 zł