Piątek 26 kwietnia 2024

Współpraca "Energetyka"

Tylko cztery szkoły zawodowe w Polsce zostały zaproszone do współpracy z firmą Hager, należącą do ścisłej czołówki światowej w zakresie projektowania, produkcji, sprzedaży i dystrybucji produktów do rozdziału i kontroli energii elektrycznej. Jedną z nich jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie.
glowne
- Przystąpiliśmy do współpracy z firmą Hager w ramach projektu „Akademia Hager dla Szkół Technicznych” - mówi Piotr Mielczarek, dyrektor „Energetyka”. - Celem programu jest popularyzacja wiedzy technicznej oraz rozwiązań produktowych Hager w zakresie praktycznych zagadnień związanych z projektowaniem, doborem i realizacją instalacji elektrycznych niskiego napięcia, systemów zarządzania energią elektryczną oraz automatyką budynków.

Firma Hager obejmuje swoim patronatem klasy o specjalności Technik elektryk. Objęcie patronatem oznacza wsparcie Szkoły ze strony firmy Hager w zakresie:
- nieodpłatnych szkoleń technicznych dla nauczycieli oraz uczniów;
- dostęp do materiałów szkoleniowych i informacyjnych zawartych w zasobach elektronicznych firmy;
- udział w wydarzeniach specjalnych;
- wyposażenie pracowni elektrycznych w zestawy instalacyjne produkowane przez firmę.
 Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy