Piątek 26 kwietnia 2024

Wymaszerowana lekcja historii

Po raz dziewiętnasty dzieci, młodzież i dorośli wyruszyli śladami historii, biorąc udział w Marszu Szlakiem Powstańców Styczniowych. Łącznie kilkaset osób przemaszerowało po terenie powiatu, odwiedzając miejsca związane z Powstaniem Styczniowym.
glowne2
Do wyboru były dwie trasy – dłuższa, wiodącą od Parzna przez Kluki i Kaszewice do Kurnosa – gdzie łącznie do pokonania było 14 kilometrów oraz mniej forsująca, z Bełchatowa przez Grocholice i Oleśnik do Kurnosa Drugiego liczyła 10 km. W marszu drugiej grupy wziął udział Marek Jasiński, Członek Zarządu Powiatu, który złożył kwiaty pod pomnikiem powstańców, na starym cmentarzu w Grocholicach.
Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy