Piątek 26 kwietnia 2024

Z ekologią za pan brat

14 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie odbył się I Powiatowy Konkurs Ekologiczno – Turystyczny dla uczniów klas VII – VIII. Fundatorem nagród było bełchatowskie starostwo.
DSC03675
Głównym celem konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych w stosunku do najbliższego środowiska poprzez poznawanie naturalnego piękna przyrody, pokazywanie form, sposobów i konieczności jego ochrony. Uczniowie pogłębiają wiedzę na temat przyrody swojej gminy, jej piękna oraz potrzeby jej ochrony.

Konkurs składał się z dwóch etapów:
a)prezentacja multimedialna w programie Power Point „Osobliwości przyrodnicze gminy Bełchatów”;
b) test wiedzy.

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 13