Piątek 26 kwietnia 2024

Zagrają w piłkę dla Adasia

2 marca (sobota) w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Zelowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, tj. Charytatywny Turniej Piłkarski „Podziel się sercem”. Jest ono dedykowane choremu chłopcu, mieszkańcowi Zelowa. Do kibicowania i wsparcia idei zapraszają Komitet Społeczny „Adasiowe Krok za Krokiem" i Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, patron honorowy przedsięwzięcia.
Turniej rozpocznie się o godz. 9. Oprócz emocji sportowych, zapewnionych przez młodych zawodników m.in. Włókniarza Zelów 2008-2009, przewidziano atrakcje dla dzieci. Organizatorzy proszą, by przyjść w ostatkowym przebraniu, co zostanie uwiecznione podczas sesji zdjęciowej. Na wszystkich piłkarzy czekają sportowe trofea, a na zwycięską drużynę puchar, ufundowany przez Burmistrza Zelowa, i wspaniały tort. Podczas imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny pt. „Podziel się sercem". Na zakończenie wydarzenia poszybują w niebo serduszkowe balony.

Pieniądze zebrane podczas turnieju przeznaczone zostaną na rehabilitację 5-letniego Adasia, mieszkańca Zelowa, chorego na dziecięce porażenie mózgowe. Bełchatowskie starostwo wsparło wydarzenie sumą 500 zł.
Zespół PR