Wtorek 19 marca 2024

Zakończenie służby komendanta straży pożarnej

Po 33 latach służby w pożarnictwie, w tym 7 lat pełnienia funkcji Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie, st. bryg. Wojciech Jeleń odchodzi na emeryturę. W uroczystym zakończeniu służby uczestniczyli m.in. Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi, przedstawiciele władz samorządowych, OSP, policji, nadleśnictwa, sanepidu, a także pracownicy jednostki i najbliżsi. Podziękowania za współpracę w imieniu władz powiatu bełchatowskiego przekazali wicestarosta Jacek Bakalarczyk i Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie.
glowne
St.bryg. Wojciech Jeleń swoją życiową przygodę z pożarnictwem rozpoczął w 1987 roku w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Po ukończeniu studiów został skierowany do służby w Bełchatowie. Najpierw pełnił stanowisko dowódcy sekcji, a następnie oficera ds. kontrolno-rozpoznawczych w KR PSP w Bełchatowie. W 2009 roku został powołany na stanowisko zastępcy komendanta, a w 2003 roku został komendantem powiatowym. Oprócz zadań typowo pożarniczych angażował się społecznie, organizował wiele różnorakich przedsięwzięć, jak np. mistrzostwa województwa w lekkoatletyce, zawody drużyn OSP, mistrzostwa Polski strażaków w piłce siatkowej (2015), przez 10 lat pełnił funkcję komendanta gminnego OSP w Bełchatowie. Z okazji zakończenia służby komendantowi dziękowano za dobrą pracę i stanie na straży bezpieczeństwa mieszkańców, życzono na nowy etap życia nie tylko zasłużonego wypoczynku, ale także nowych wyzwań. Jak podkreślił wicestarosta Jacek Bakalarczyk, hasło przyświecające strażakom „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” było zawsze bliskie Wojciechowi Jeleniowi i nawet mimo emerytury, zawsze będzie mu bliskie - w sercu i w działaniu. Gratulacji, podziękowań i życzeń dla komendanta nie było końca. Pojawiły się nawet łzy wzruszenia. Do czasu powołania następcy, a więc najpóźniej do końca sierpnia, obowiązki komendanta powiatowego będzie pełnił w bełchatowskiej jednostce Adam Pstrokoński.
A.Zawodzińska
Zespół ds.Promocji