Komunikat
  • W związku z problemami technicznymi dostawcy usług telefonicznych dla starostwa uruchomione zostały nowe numery tel. do urzędu: 508252849,  603636766. Za utrudnienia przepraszamy. . ∗
Sobota 21 lipca 2018

Zaproś do domu ucznia z Bawarii

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
16 września przyjedzie do Bełchatowa grupa uczniów z bawarskiego powiatu Berchtesgaden. Goście zamieszkają w polskich rodzinach przez kilka dni. Uczniowie I i II klas szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez samorząd powiatu bełchatowskiego, którzy chcieliby zaprosić do siebie niemiecką koleżankę czy kolegę, mogą zgłaszać się do starostwa. Wiosną pojadą do Niemiec za darmo.
zdjęcie
Zasady polsko-niemieckiej wymiany młodzieży, organizowanej od 10 lat przez bełchatowskie starostwo, są bardzo proste. Zainteresowani uczniowie przyjmują na kilka dni w swoim domu ucznia niemieckiego, a następnie wyjeżdżają do niemieckiego landu, gdzie są goszczeni w rodzinach niemieckich i uczestniczą w programie edukacyjno-rekreacyjnym, nie ponosząc żadnych kosztów.

Od 16 do 20 września przebywać będzie w Bełchatowie dwudziestu uczniów ze Szkoły Realnej im. Marii Ward w Bad Reichenhall z powiatu Berchtesgaden, współpracującego z powiatem bełchatowskim. Młodzież w wieku 14-17 lat zamieszka u swoich polskich rówieśników, uczniów szkół ponadgimnazjalnych (kl. I i II). Rodziny, które chciałyby podjąć gościną młodego Bawarczyka mogą zgłaszać się do starostwa. W rewanżu za gościnę wiosną przyszłego roku polska grupa pojedzie do Niemiec.

- Wyjazdy te są bardzo atrakcyjne, bowiem uczniowie nie ponoszą kosztów, a mają szansę zobaczyć bajkowe, alpejskie krajobrazy naszego partnerskiego powiatu Berchtesgaden – mówi Monika Michel, Koordynator Zespołu ds. Promocji w starostwie. - Zachęcam uczniów i rodziców, by wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Poznawanie kultury zachodnich sąsiadów, szlifowanie języków obcych i poczucie motywacji do nauki czy międzyludzkie kontakty i przyjaźni rówieśników są bezcenną wartością.
Bliższe informacje nt. wymiany uczniów i przyjazdu Niemców  pod numerem tel. 44 635 86 95.

O udziale ucznia we wrześniowym etapie przedsięwzięcia decyduje kolejność zgłoszeń. W galerii artykułu zdjęcia z pobytu polskich uczniów w malowniczym Berchtesgadener Land. We wszystkich dotychczas zorganizowanych wymianach z BGL wzięło udział w sumie blisko dwieście młodych osób.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji
← powrót