Sobota 27 kwietnia 2024

Zarząd z absolutorium

Na ostatniej w obecnej kadencji samorządu powiatowego sesji absolutoryjnej spotkali się powiatowi radni. Rada Powiatu zdecydowała o udzieleniu Zarządowi Powiatu absolutorium za 2017 rok. Za udzieleniem absolutorium głosowało 15 radnych, przeciwnych głosów nie było, za to 5 radnych wstrzymało się od głosu. Z takim samym stosunkiem głosów przyjęto sprawozdanie z wykonania budżetu.

główne
- Zawsze dziękuję radnym, że są aktywni, że współtworzą proces decyzyjny i z dużą pokora przyjmuję uwagi, a nawet krytykę, o ile jest merytoryczna – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Wynik głosowania mówi sam za siebie, wiele rzeczy udało się zrealizować, a Rada Powiatu mimo trudnych warunków funkcjonowania z powodu spraw politycznych, potrafiła wypracować za każdym razem konkretny kształt budżetu, dzięki któremu udało się zrealizować wiele cennych inicjatyw.

Podczas sesji wręczono również medale Zasłużony Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu, dla członków bełchatowskiego oddziału rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Medale otrzymali: Marek Foszman, Marek Kaczmarczyk, Zbigniew Kisiel, Jarosław Korzeniowski, Józef Lisowski, Józef Smok, Zygmunt Stępień, Henryk Trojan, Marcin Zimoch, Zbigniew Korzeń, Sławomir Bzikowski.

__________________________________________​

Krzysztof Borowski