Piątek 26 kwietnia 2024

Zaśpiewali i zatańczyli przy staroście

ZSP im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie świętował swoje urodziny 25 urodziny. Z tej okazji przed budynkiem starostwa odbył się happening pt. „Herbert – poeta kultury”.
17
Jubileusz 25-lecia istnienia świętuje popularny "Herbert", czyli Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie. Z tej okazji ulicami miasta przeszła barwna parada uczniów i pracowników szkoły. Rozśpiewana grupa dotarła również pod starostwo, gdzie przywitał ich Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski wraz z Agnieszką Wasilewską, naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu. Uczniowie przygotowali ciekawe występy taneczno -wokalne. Nawiązywały one do miejsc, z którymi związany był Zbigniew Herbert, czyli do Polski, Grecji i Hiszpanii. Dzień wcześniej odbył się uroczysty benefis, podczas którego podsumowano ćwierćwiecze działalności jednostki.

Zespół ds. Promocji