Sobota 27 kwietnia 2024

Zmotoryzowani turyści zjechali do Bełchatowa

Około sześćdziesięciu osób uczestniczyło w XXXVIII Ogólnopolskim Zlocie Turystów Zmotoryzowanych „Energetyk 2017” pod patronatem starosty bełchatowskiego. 24 załogi, m.in. z Pabianic, Bydgoszczy, Lipna, Warszawy, Gorzowa Wielkopolskiego, Elbląga, Kielc, Dąbrowy Górniczej i Szamotuł przez dwa dni zmagały się z niełatwymi zadaniami. Na najlepszych czekały puchary i nagrody.
glowne1
Organizowany od ponad 30 lat dla uczczenia energetycznego święta przez Klub Motorowy „Energetyk” zlot turystów zmotoryzowanych przyciąga dziesiątki załóg i zawodników indywidualnych. „Magnesem” są atrakcyjne nagrody i puchary, ale przede wszystkim serdeczna i wesoła atmosfera tych spotkań. Nie inaczej było w tym roku. Zlot odbył się w pierwszy weekend września, wystartował z Piotrkowa Trybunalskiego, zaś metę zlokalizowano w Słoku k.Bełchatowa. Zawodnicy zmierzyli się z zadaniami, które sprawdzały ich wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy, przepisów ruchu drogowego i krajoznawstwa. Było także kilka konkurencji sportowo-rekreacyjnych. Zespołowi sędziów przewodniczyła Elżbieta Antczak.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce i puchar Dyrektora PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów zdobył KTM PTTK „Start" Pabianice. Drugie miejsce zdobyły załogi "Piratów" z Warszawy, a trzecie zawodnicy z Dąbrowy Górniczej. Puchar i nagroda starosty bełchatowskiego Waldemara Wyczachowskiego powędrowały do rąk Dariusza i Magdy Seroków z Pabianic. Załoga Krzysztofa, Kasi i Tomka Litwickich była najlepszą drużyną z Bełchatowa.
Na podstawie sprawozdania Sławomira Figury,
Prezesa KM "Energetyk"