Komunikat
  • Informujemy, że w związku z remontem sieci teleinformatycznej oraz remontem pomieszczeń Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru, Referat ds. Ewidencji gruntów i budynków od 22 czerwca 2017 r. zostaje przeniesiony na I piętro w budynku głównym starostwa . Zadania realizowane przez Referat, a obejmujące w szczególności aktualizację i udzielanie informacji z ewidencji gruntów i budynków , w tym wydawanie wypisów i wyrysów odbywać się będzie w pokoju nr 100. ∗
Czwartek 17 sierpnia 2017

Żołnierze Armii Krajowej w naszej pamięci

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
75. rocznicę powstania Armii Krajowej oraz rozstrzelania bełchatowskich żołnierzy AK uczczono 12 marca uroczystością na bełchatowskim cmentarzu. Samorząd powiatu reprezentował Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
zdjęcie
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kaplicy cmentarnej. Po nabożeństwie zebrani przeszli pod obelisk żołnierzy AK, mieszczący się wśród mogił bełchatowskiej nekropolii. Krótką modlitwą, prezentacją rysu historycznego, wspominającego bohaterstwo i zasługi zakonspirowanych sił zbrojnych Polskiego Państwa Podziemnego, a następnie złożeniem kwiatów oddano hołd walczącym o wolność Ojczyzny. Uczestnikami uroczystości byli m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, organizacji społecznych i politycznych, uczniowie i mieszkańcy. Organizatorami obchodów byli członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło w Bełchatowie.
Bełchatowscy żołnierze AK: Tadeusz Kowalczyk, Zygmunt Kulik, Jan Szelągowski, Jan Tyszke zostali zamordowani w marcu 1942 roku.

 
← powrót