Poniedziałek 17 lutego 2020

Zwiedzali powiat i walczyli o puchary

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =
Osiemdziesięciu zmotoryzowanych turystów z całej Polski uczestniczyło w zlocie zorganizowanym przez Klub Motorowy „Energetyk” przy Elektrowni Bełchatów. Uczestnicy spotkania wzięli udział w konkurencjach wiedzowych i sprawnościowych oraz wycieczce po terenie naszego powiatu. Pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej zdobyli bełchatowianie Krzysztof, Bożena i Tomasz Litwiccy, dla których puchar został ufundowany przez Starostę Bełchatowskiego Dorotę Pędziwiatr, patrona honorowego przedsięwzięcia.
zdjęcie
To był jubileuszowy, czterdziesty zlot. 31 sierpnia do Bełchatowa przyjechali turyści m.in. z Gdańska, Torunia, Bydgoszczy, Poznania, Szamotuł, Gorzowa Wielkopolskiego, Dąbrowy Górniczej, Kielc, Krakowa, Łodzi i Warszawy. Ich bazą był OSiR Wawrzkowizna. W pierwszym dniu spotkania odbyło się zwiedzanie bloku 858 w Elektrowni Bełchatów, największego bloku energetycznego w kraju oraz podziwianie krajobrazu odkrywki z tarasu widokowego w Żłobnicy. Podczas jazdy autokarem uczestnicy zlotu odpowiadali na pytania i rozwiązywali testy, m.in. z przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy oraz z 40-letniej historii KM „Energetyk”. Turyści udali się także na cmentarz w Bełchatowie, gdzie złożyli kwiaty na grobach Zenona Kajdaniaka i Zbigniewa Biednego, byłych prezesów KM „Energetyk”. Wieczorem organizatorzy przygotowali ognisko z pieczeniem kiełbasek.


W drugim dniu zlotu rozegrano trzy konkurencje rekreacyjne i sprawnościowe. Wystartowało 30 załóg, łącznie z organizatorami w zlocie wzięło udział 82 turystów motorowych. Zespołowi sędziów przewodniczył Marek Mlynarczyk. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce i puchar Dyrektora PGE GiEKS.A. Oddział Elektrownia Bełchatów zdobył KTM „Sokół" Szamotuły. Drugie miejsce i puchar prezesa ZO PZM w Łodzi zdobyli „Piraci” Warszawa. Trzecie miejsce i puchar prezesa ZO PTTK w Piotrkowie Trybunalskim zdobył DKTM z Dąbrowy Górniczej. Drugie miejsce zajęła załoga Mateusza Cichockiego wraz z Alanem Ole i Wiktorią Stoicką z KTM "Sokół" Szamotuły otrzymując puchar i nagrodę Prezydenta Bełchatowa. Trzecie miejsce i puchar prezesa KM „Energetyk” Sławomira Figury zdobyła załoga Ingi Filipowskiej wraz z Tomaszem i Marcelem Świątek z KTM „Start” Pabianice”. Pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej zdobyli bełchatowianie, Krzysztof, Bożena i Tomasz Litwiccy, dla których puchar został ufundowany przez Starostę Bełchatowskiego Dorotę Pędziwiatr. Załoga ta otrzymała dodatkowo puchar dla najlepszego zespołu z Bełchatowa, ufundowany przez Przewodniczącą Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Elektrowni Bełchatów Katarzynę Daszkowską. Załoga Łukasza Cichockiego z KTM „Sokół” Szamotuły zdobyła specjalny Puchar im. Zenona Kajdaniaka za najlepsze wyniki z przepisów BRD i znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy.
Opr.Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds.Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
Foto: KM "Energetyk"
← powrót