Czwartek 16 maja 2024

Do szkoły wrócić już czas

Rozpoczęł się rok szkolny 2014/2015. Szkoły znów wypełniły się uczniami, którzy po wakacyjnej przerwie pełni są pomysłów i chęci do pracy.

Słowami modlitwy obozowej:
O, Boże, skrusz ten miecz,
Co siecze Kraj,
Do wolnej Polski nam Powrócić daj!
By stał się twierdzą nowej siły
Nasz Dom — nasz Kraj,
rozpoczęto rok szkolny 2014/2015 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie. W ten sposób zgromadzeni na uroczystości upamiętnili 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W uroczystej akademii udział wzięli przedstawiciele Powiatu, w tym Starosta Bełchatowski - Szczepan Chrzęst, przewodniczący Rady Powiatu Edward Olszewski oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i komendanci KPP i KP PSP w Bełchatowie.

ZSP nr 3 to największa szkoła prowadzona przez Powiat Bełchatowski, ponad 1000 uczniów, ponad 100 nauczycieli i administracji. Tylko w tym roku planuję powołać ponad 100 komisji egzaminacyjnych do spraw matury i potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Oddaje to jak szeroki jest zakres naszej działalności. - powiedział dyrektor szkoły Piotr Mielczarek.

Dodał, że zadaniem szkoły -  jest stworzenie warunków nie tylko do zdobywania wiedzy ale rozwijania własnych zainteresowań i talentów. Oczekuję od was (uczniów), że wykorzystacie warunki jakie wam stworzyliśmy: wysoko wykwalifikowaną kadrę, możliwość uzyskania dodatkowej wiedzy, umiejętności, kwalifikacji zawodowej, również w czasie grantów oświatowych, projektów unijnych i zajęć pozalekcyjny.

W imieniu swoim oraz grona pedagogicznego życzył rozpoczynającej rok szkolny młodzieży:... abyśmy byli dumni nie tylko z naszej trudnej ale pięknej historii ale przed wszystkim z naszej teraźniejszości. Bo Polska, Polak, potrafi co potwierdzają nasze sukcesy w sferze sportowej, organizacyjnej i politycznej. Życzę wam drodzy uczniowie wielu sukcesów, wiary we własne siły i pamiętajcie, że w sytuacjach trudnych zawsze możecie liczyć na pomoc rodzica, nauczyciela oraz dyrekcji szkoły.

Przyłączamy się do kierowanych do uczniów i nauczycieli w dzisiejszym dniu życzeń, oraz mamy nadzieję, że każdy dzień w szkole będzie fascynujący, przynosił edukacyjne spełnienie i masę pozytywnej i twórczej energii, która będzie lokomotywą do zdobywania wiedzy i rozwijania pasji.

Aleksandra Kotecka

Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu