Środa 15 maja 2024

Ludowe spotkanie w Kętrzynie

23 sierpnia odbył się VII Festiwal Kultury Miast Partnerskich Powiatu Kętrzyńskiego – oraz Wybory Miss Miast Partnerskich Kętrzyn – Srokowo 2014. Jak co roku do udziału w tym przedsięwzięciu został zaproszony także Powiat Bełchatowski.

Naszej delegacji przewodniczyli sekretarz powiatu Grzegorz Malicki i radny powiatu Grzegorz Kępa. Przed srokowską publicznością zaprezentował się zespół "Za miedzą". Grupa ta działa od kilku lat, a jej członkami są mieszkańcy wsi Kurów i Kurówek (gmina Zelów). Ideą festiwalu jest integracja regionów partnerskich Kętrzyna, co w formie występów artystycznych i wspólnej zabawy przynosi najlepsze efekty. Tradycją imprezy jest przemarsz w rytm poloneza przez rynek Srokowa wszystkich zespołów. Korowód w tym roku był niezwykle barwny. Zachwycały stroje ludowe i kostiumy artystów, którzy w większości przyjechali do powiatu kętrzyńskiego zza wschodniej granicy. Występy przeplatane wyborami miss  trwały do późnego wieczora.

Anna Sady, Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu