Czwartek 16 maja 2024

Nowa eko-pracownia cieszy uczniów w Zelowie

Pokazową lekcją o źródłach energii rozpoczęła oficjalnie swoją służbę dla uczniów nowa eko-pracownia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie.
10
Nowa ekologiczno-biologiczna pracownia w ZSP w Zelowie kosztowała 25 620,21 zł. Przedsięwzięcie wsparł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, który przekazał 18 702 zł. Za te pieniądze kupiono pomoce dydaktyczne o tematyce ekologicznej, nowoczesny sprzęt audio video, a także wyposażenie pracowni. Pomieszczenie zostało wcześniej wyremontowane i odnowione. Koszt tych prac poniosło bełchatowskie starostwo.

Pierwsza lekcja, przygotowana przez uczniów klasy I technikum, dotyczyła energii, w tym jej odnawialnych źródeł. Młodzież chętnie korzysta z pomocy dydaktycznych, które czynią zajęcia ciekawszymi i atrakcyjniejszymi. Należą do nich np. nowoczesne mikroskopy.

Zadanie jest współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. www.zainwestujwekologie.pl