Wtorek 30 kwietnia 2024

Aktualności

Belchatowskie parafie rzymskokatolickie i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej Oddział w Bełchatowie zapraszają mieszkańców miasta i powiatu do udziału w Drodze Krzyżowej, która zostanie zorganizowana na ulicach miasta w piątek, 23 marca.
13-03-2018

Rocky z Bełchatowa

glowne
Pierwsza w Bełchatowie sekcja bokserska Garda Bełchatów istnieje zaledwie od pół roku, a już może pochwalić się pierwszymi sukcesami. Zawodnik klubu, 15-letni Jakub Domurad, zajął I miejsce i zdobył tytuł Mistrza Województwa Łódzkiego kadetów w kategorii wagowej powyżej 81 kilogramów podczas Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Boksie Olimpijskim, natomiast Hubert Mikołajczyk zwyciężył na punkty podczas II Gali Boksu Olimpijskiego o Puchar Starosty Radomszczańskiego.
gg1
Tomasz Przerywacz, absolwent Technikum Energetycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Bełchatowie, zajął III miejsce w II etapie finałowym XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.
gl2
Rusza kolejna zbiórka darów dla Polaków mieszkających w Rejonie Solecznickim na Litwie. Dziś Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski, Stanisław Gotkowicz, dyrektor biura Regionalnej Izby Gospodarczej w Bełchatowie oraz Tadeusz Romanowski, prezes Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w Solecznikach na Litwie, przekonywali dziennikarzy lokalnych redakcji, że warto pomagać. Informacja dotrze teraz do mieszkańców naszego regionu.
życzenia
Z okazji Dnia Kobiet ......
glowne
Zimowy Turniej Kibiców GKS Bełchatów zgromadził w hali sportowej przy ul. 1 Maja ponad pół tysiąca osób. Impreza odbyła się już po raz ósmy. Uczestnicy tegorocznej zapamiętają ją jako wyjątkową z powodu sympatycznej atmosfery, silnych emocji sportowych, a nawet doznań kulinarnych.
główne
Około czterystu gimnazjalistów wzięło udział w dniu otwartym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. R. Traugutta w Bełchatowie, popularnym "Ekonomiku". Gości podjęto prawdziwym festiwalem atrakcji: pokazowymi zajęciami, poczęstunkiem i konkursami z nagrodami. Wydarzeniu patronował Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
Wystawa fotografii Sławomira Jodłowskiego to gratka dla fotografików profesjonalnych i amatorów. Utalentowany, utytułowany i doświadczony  artysta zaprezentuje swój dorobek w galerii Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego "Na piętrze" w MCK "Giganty Mocy" w piątek, 9 marca. Zapraszamy.
glowne
Przygotowania do tegorocznych Powiatowych Obchodów Dnia Ziemi trwają. Barwny i głośny finał będzie mieć miejsce w centrum Bełchatowa 15 czerwca. Wbrew pozorom czasu nie zostało wiele. Placówki wychowawcze i szkoły chętne wziąć udział w PODZ mają czas do końca marca na przesłanie zgłoszenia do starostwa.
glowne1
Drużyny piłkarskie dwunastolatków, reprezentujące takie miasta jak Konin, Radom, Katowice, Chorzów, Zabrze, Koluszki czy Radomsko, przyjechały do Bełchatowa na turniej „Bełchatów Cup 2018”. Impreza odbywa się od 5 lat. Jej gospodarzami są tradycyjnie zespoły GKS I i GKS II, które zajęły w tegorocznym turnieju 4. i 5. miejsce. Złote medale pojechały do Chorzowa. Tegorocznym rozgrywkom patronował Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski, fundując puchary.