Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Aktualności

Już po raz ósmy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie organizuje konferencję naukowo-szkoleniową, której celem jest zwiększenie wiedzy dotyczącej niepełnosprawności oraz przedstawienie zainteresowanym praktycznych rozwiązań niezwykle trudnych wychowawczo problemów. Ta, która odbędzie się 8 marca, dotyczy seksualności dzieci, młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. Obecność na konferencji należy potwierdzić do 5 marca.
3
Kiedyś był postrachem młodych chłopaków, dziś nikogo już nie stresuje. Mowa o dawnym poborze do wojska, czyli kwalifikacji wojskowej. Dziś rano (2 marca) pierwsi mężczyźni z rocznika 1999 z terenu miasta Bełchatowa stawili się przed Powiatową Komisją Lekarską. W całym kraju kwalifikacja obejmie około 220 tys. osób.
glowne
Marsz ulicami miasta, nabożeństwo i złożenie kwiatów pod pomnikiem „Pamięci Bełchatowian” złożyły się na uczczenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przypadającego 1 marca. Święto obchodzimy od 2011 roku.
glowne1
Utrzymujące się od kilku dni kilkunastostopniowe mrozy martwią naszych pszczelarzy. Pszczele rodziny mogą nie przetrwać takich trudnych, zimowych warunków. O sytuacji rozmawiano podczas zebrania sprawozdawczo wyborczego bełchatowskiego Koła Pszczelarzy Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej. Wybrano także nowe władze Koła.
glowne biblioteka
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie to nie tylko miejsce wypożyczania książek, ale także okazja do obcowania ze sztuką i kulturą oraz spotkań z ciekawymi ludźmi. Wśród marcowych gości będzie w książnicy popularna aktorka Marzena Kipiel-Sztuka, odtwórczyni roli Halinki Kepskiej w znanym serialu komediowym. Będą też wystawy, zajęcia dla dzieci i głośne czytanie książek.
PUP1
Ponad 160 osób bezrobotnych z naszego powiatu, których sytuacja na rynku pracy jest szczególnie trudna, ma szansę na odmianę swojego losu. Pośredniak proponuje kilka form wsparcia, na które zostanie wydanych blisko 2 mln zł. Pieniądze pochodzą w znacznej większości z Europejskiego Funduszu Społecznego.
prpgram prof glowne
Mieszkańcy łódzkiego mogą skorzystać z bezpłatnych badań, diagnozujących m.in. raka jelita grubego, raka piersi czy problemy z sercem. Niektóre placówki medyczne na terenie powiatu także uczestniczą w prozdrowotnych programach, finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
glowne
Uczniowie podstawówek, klas gimnazjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych, którzy ładnie śpiewają, malują czy fotografują, mogą zaprezentować swoje talenty na festiwalu ekologicznym w Kętrzynie. Wyjazd artystów zorganizuje bełchatowskie starostwo. Powiat kętrzyński jest naszym regionem partnerskim, a współpraca w obszarze edukacji ekologicznej kwitnie od lat.
habit i zbroja1
W kolejnej, kinowej odsłonie projektu „Kultura dostępna” zobaczymy w bełchatowskim Heliosie film pt. „Habit i zbroja”. Bilet kosztuje 10 zł, a seanse odbędą się 1 marca o godz. 13 i 18.

glowne1
Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Bełchatowie zorganizowała konferencję dotyczącą choroby cywilizacyjnej XX wieku, jak często nazywana jest depresja. Wykłady i zajęcia praktyczne pod wspólnym tytułem „Ratujmy radość” miały za zadanie uświadomić, przede wszystkim młodym ludziom, jak rozpoznać chorobę i jak jej zapobiegać.