Wtorek 14 maja 2024

Aktualności

Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada corocznie skłania do przemyśleń o burzliwej historii Polski. Jest doskonałym momentem do przypomnienia wartości życia w wolnym kraju, a także uczczenia pamięci Tych, którzy  za tę wolność oddali własne życie.
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie i Związek Strzelecki "Strzelec" Organizacja Społeczno - Wychowawcza Jednostka Strzelecka 1001 im. gen. dyw. J. Głuchowskiegozapraszaja do udziału w Marszu Niepodległości, który odbędzie się 15 listopada br. o godz. 10.00 przy kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika przy ul. Czyżewskiego w Bełchatowie
13-11-2014

Miej oko na Powiat

14.11.2014 r. kolejna możliwość otrzymania bezpłatnego egzemplarza „Przewodnika rowerowego po powiecie bełchatowskim”. Na pierwszych 10-ciu rowerzystów, którzy pojawią się w godz. 15-16.00  w sklepie rowerowym Danmar  (ul. Wojska Polskiego 23...
Zakończyła się III edycja kursów w ramach projektu ,,Nowoczesna szkoła zawodowa kluczem wejścia na lokalny rynek pracy III – kursy kwalifikacyjne dla uczniów ZSP nr 3 w Bełchatowie”
... obchodzimy 11 listopada. Tegoroczne zgromadziło na placu przed kościołem przy ul. Czyżewskiego  tłum mieszkańców.  W tym miejscu oddalismy hold Ojczyźnie i tym, którzy za jej wolność oddali życie. W obecności licznych pocztów sztandarowych zebrani wysłuchali okolicznościowych przemówień, a następnie byli świadkami złożenia przysięgi przez nowych członków „Strzelca”.
W ostatnich dniach światowe media obiegła informacja o pacjencie z Polski, któremu lekarze, jako pierwszemu na świecie, przywrócili czucie w sparaliżowanej połowie ciała. Pacjentem tym jest Dariusz Fidyka, mieszkaniec powiatu bełchatowskiego.
 - tak nazywa się projekt realizowany w Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie, którego ideą jest pogłębianie więzi pomiędzy mieszkańcami i personelem placówki. Składają się na niego cykliczne spotkania, pokazy, występy, popisy wokalne i taneczne.
Sympatycy dwóch kółek, którzy pojawili się dzisiaj w okolicach bełchatowskiego rynku otrzymali ufundowane przez Powiat Bełchatowski odblaski oraz Przewodnik rowerowy po powiecie. Dodatkową atrakcją była możliwość bezpłatenego sprawdzenia swojego jednośladu pod względem technicznym.
22 listopada trybuny Hali Energia zostaną wypełnione po brzegi. Wszystko za sprawą Gali Fighters Arena 10. W walce wieczoru zmierzą się ze sobą Paweł Kiełek i Amerykanin Alex Black - czołowi zawodnicy mieszanych sztuk walki.  Będziemy mogli zobaczyć również walkę mieszkańca Powiatu Bełchatowskiego Andrzeja Debernego - złotego medalistę Mistrzostw Polski z 2009 roku oraz srebrnego medalistę Mistrzostwach Polski w zapasach z 2014 r.
03-11-2014

Wojennym szlakiem

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie wraz z Muzeum Regionalnym zorganizowało dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych rajd i konkurs wiedzy historycznej pt. „Szlakiem pamiątek Września 1939 r. po ziemi bełchatowskiej”. Uczestnicy rajdu wykonywali zadania na ok. 10-kilometrowej trasie.