Wtorek 14 maja 2024

Aktualności

Zapraszamy do wzięcia udziału w II edycji Konkursu Ekologicznego „Eko-młodzież”, organizowanego przez Społeczną Akademię Nauk we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Rusza kolejna edycja szczepień przeciwko wirusowi HPV. W tym roku bezpłatnemu szczepieniu poddane zostaną dziewczynki z powiatu bełchatowskiego z rocznika '98. Podawanie pierwszej z trzech dawek szczepionki rozpocznie się 3 listopada. Polecamy filmy zrealizowane przez uczniów, pokazujące tę tematykę.
Blisko 11 tysięcy sadzonek drzew i krzewów trafiło do uczestników V edycji akcji Starostwa Powiatowego w Bełchatowie „Drzewko za makulaturę”.  Uczestniczyło w niej około 3 500 osób, które przyniosły z sobą 29 ton makulatury. Użycie tego surowca do produkcji papieru oszczedzi życie pięciuset drzewom.
W dniu 24.10.2014 r. odbyło się uroczyste podsumowanie przedsięwzięć o tematyce ekologicznej pn. „EKO-PIKNIK – 2014” organizowane dla mieszkańców powiatu bełchatowskiego. Gala miała miejsce w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Bełchatowie. Uświetniły ją występy laureatów Festiwalu Piosenki Ekologicznej i degustacja zdrowych smakołyków.
Rusza II edycja akcji „A ja sosnę przerosnę” skierowanej do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z terenu powiatu bełchatowskiego. Chęć wzięcia udziału w tej inicjatywie Starostwa Powiatowego w Bełchatowie zgłosiły już 22 placówki, w tym 500 uczniów. Jedynym warunkiem jest nadesłanie przez dyrektorów szkół do końca listopada 2014r. karty zgłoszenia ucznia.
O nieodpłatny kurs prawo jazdy kat. B oraz nagrodę starosrty bełchatowskiego Szczepana Chrzęsta powalczyło 182 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bełchatowskiego. Bezkonkurencyjny okazał się Marcin Świątkowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie.
W ostatnich latach samorząd powiatu bełchatowskiego przekazał Szpitalowi Wojewódzkiemu w Bełchatowie ponad milion złotych na zakupy nowoczesnego sprzętu i wyposażenia. Dyrekcja szpitala zaprezentowała nowy sprzęt oraz zakres przeprowadzonych remontów przedstawicielom władz powiatu i dziennikarzom.
27-10-2014

Fajna biesiada

„Ale fajnie tutaj jest” śpiewali uczestnicy piątkowej (24.10.) biesiady w Publicznym Gimnazjum nr 3  w Bełchatowie, którą organizuje Elżbieta Kudaj, dyrektor szkoły, obecnie członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie. Na tegoroczne, trzynaste już spotkanie, przyszło około 400 osób: rodziców uczniów i absolwentów, mieszkańców osiedla Dolnośląskiego oraz zaproszonych gości, w tym lokalni politycy i biznesmeni.
Kolejne w tym roku dotacje powiatowe będą do dyspozycji samorządu Bełchatowa na działania proekologiczne. Dzięki temu na terenie miasta posadzonych zostanie m.in. 90 drzew oraz prawie 12.000 rożnego rodzaju krzewów, bylin i pnączy. Wysokość dotacji powiatu stanowi do 60 procent wartości danego zadania.
Trwają prace przy największej tegorocznej inwestycji samorządu Powiatu Bełchatowskiego, którą jest budowa stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Czaplinieckiej w Bełchatowie. Gospodarze powiatu, starosta i wicestarosta spotkali się na placu budowy z dziennikarzami, by poinformować o postępach prac.