Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Aktualności

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, Urząd Gminy w Klukach, Związek Strzelecki „Strzelec” - OSW JS 1001 im. gen. dyw. J. Głuchowskiego w Bełchatowie i Parafia  NMP Królowej Polski w Klukach mają zaszczyt zaprosić mieszkańców powiatu do udziału w  uroczystościach z okazji 75 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej. Uroczystości rozpoczną się 21 września 2014 r. o godz. 11.00 w kościele w Klukach.
Bełchatowskie Koło Pszczelarzy w pierwszy weekend września reprezentowało Powiat na XXXII Ogólnopolskich Dniach Pszczelarza w Babimoście.
Para prezydencka zaprasza do konkursu jednostki samorządu terytorialnego wszystkich szczebli (samorządy wojewódzkie, powiaty, gminy), które zainicjowały i realizują przedsięwzięcia na rzecz seniorów, działania wyrównujące szanse edukacyjne dzieci oraz rozwiązania dla rodzin sprawujących opiekę nad osobami niepełnosprawnymi.
W dniach 12-14.09.2014 r. delegacja z Powiatu Bełchatowskiego uczestniczyła w uroczystościach zorganizowanych w zaprzyjaźnionym Rejonie Solecznickim na Litwie. Odbyły się tam Dożynki, które stały się okazją do spotkania przedstawicieli samorządów partnerskich.
Wkrótce rozpocznie się budowa Centralnego Przystanku Autobusowego w Bełchatowie. Obiekt powstanie przy ulicy Czaplinieckiej, obok szpitala, na tzw. krańcówce, gdzie obecnie funkcjonuje przystanek i plac postojowy autobusów i busów. 4 września odbyło się przekazanie placu budowy firmie, która będzie wykonywać CPA.
Po raz kolejny Powiat Bełchatowski zabezpieczył 100 000 zł tytułem dotacji dla Gminy Bełchatów na realizację zadania pn. „Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zawady – etap II”. Inwestycja objęła budowę kanalizacji sanitarnej, o łącznej długości ok. 219 mb.
OSP z naszego regionu są systematycznie doposażane ze środków z budżetu Powiatu Bełchatowskiego na zadania z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Wsparcie w wysokości 45 tys zł otrzymało OSP Borowa.
Powiat corocznie finansuje zadania polegające na wykonaniu prac konserwacyjnych i modernizacyjnych obiektów i urządzeń służących gospodarce wodnej w pasach dróg powiatowych powiatu bełchatowskiego. Udrożnione i dobrze utrzymane rowy są ważnym elementem bezpieczeństwa na drodze. Ich głównym zadaniem jest odprowadzanie nadmiaru wody z korony drogi. Tylko w tym roku w budżecie zaplanowano na ten cel kwotę 1 mln zł.
W sobotę, 6 września 2014 r. odbył się I Powiatowy Marsz Nordic Walking zorganizowany przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. Każdy z uczestników otrzymał nieodpłatnie kijki!
Samorząd Powiatu Bełchatowskiego otrzyma 160 000 zł z PFRON na dofinansowanie zakupu dwóch busów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych. Będą one służyc Towarzystwu Przyjaciół Dzieci w Bełchatowie i podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy „Koniczynka” w Bełchatowie.