Niedziela 28 kwietnia 2024

Aktualności

Właśnie wystartowała realizacja prozdrowotnego programu adresowanego do mieszkańców powiatu bełchatowskiego, finansowanego przez samorząd powiatu. Projekt zakłada m.in. bezpłatne badania, konsultacje i konkursy z nagrodami. Przedsięwzięcie potrwa do listopada, jednakże liczba miejsc jest ograniczona, co oznacza, że kolejność zgłoszeń będzie decydować o udziale w projekcie. Serdecznie zapraszamy.
Starosta Szczepan Chrzęst spotkał się z młodzieżą, biorącą udział w projekcie pn.: "My dla Was - obóz edukacyjny w Powiecie Bełchatowskim", współfinansowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jego uczestnikami sa dzieci z Litwy (30) oraz z naszego powiatu (10) w wieku 14-16 lat.
Szczepan Chrzęst, Starosta Bełchatowski zaakceptował propozycję prezydenta Bełchatowa odnośnie wspólnego finansowania budowy ciągu pieszo-rowerowego w ulicy Zamoście (od torów kolejowych do Alei JPII). Po opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej Zarząd Powiatu w Bełchatowie podejmie decyzję o wysokości środków na tę inwestycję.
Około 90 tysięcy złotych otrzyma Górniczy Klub Sportowy "Bełchatów" S.A. od bełchatowskiego starostwa na renowację i utrzymanie terenów zieleni. Jest to dotacja stanowiąca 60 procent wartości całego zadania. Pozostałą część klub dołoży z własnych środków
Wzorem lat poprzednich, Starostwo Powiatowe w Bełchatowie organizuje podczas wakacji dla dzieci w wieku 7-13 lat z terenu powiatu warsztaty ekologiczne zatytułowane „Kwitnące wakacje". Dla dzieci, które nie wyjeżdżają na wakacje, jest to okazja, by spędzić czas aktywnie przyjemnie i pożytecznie.
Zakończył się I semestr nauki w ramach realizowanego przez Powiat Bełchatowski projektu „Wiedza moją szansą- dodatkowe zajęcia dla uczniów szkół zawodowych”. w szkołach biorących udział w projekcie do końca maja zrealizowano ogółem prawie 3 400 godzin zajęć dodatkowych, w których udział wzięło 1013 uczniów.
W Gminnym Ośrodku Kultury w Ruścu realizowano projekt pn. „Warsztaty rękodzielnicze i konkurs – biżuteria i ozdoby z ekologicznych materiałów”, finansowany ze środków budżetowych Powiatu Bełchatowskiego i Gminy Rusiec. W ich efekcie powstały korale, bransoletki i broszki.
Jako „gorącą” można określić atmosferę w szkołach i innych placówkach oświatowych, w których podczas wakacji  nie słychać gwaru uczniów, ale odgłosy młotków, pił i wiertarek. Od lipca trwają tam różnego rodzaju roboty. W tym roku koszt prac remontowych, modernizacyjnych i inwestycyjnych, służących ogólnie mówiąc młodemu pokoleniu, opiewa na ponad 3 miliony złotych.
W związku z pracami prowadzonymi nad „Strategią Rozwoju Powiatu Bełchatowskiego na lata 2014-2020” - Starosta Bełchatowski Szczepan Chrzęst - zwraca się do Państwa z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, mającej na celu zapoznanie się z opinią mieszkańców Powiatu dotyczącą mocnych i słabych stron, szans oraz zagrożeń związanych z jego rozwojem.
Na powiatowych drogach trwa w pełni sezon remontowy. W wielu miejscach można spotkać ekipy drogowców. Koszty robót pokrywane są z róznych źródeł, przede wszystkim z budżetu powiatu i pozyskanych funduszy z zewnątrz oraz z portfeli gmin.