Wtorek 14 maja 2024

Gorące lato w szkołach

Jako „gorącą” można określić atmosferę w szkołach i innych placówkach oświatowych, w których podczas wakacji  nie słychać gwaru uczniów, ale odgłosy młotków, pił i wiertarek. Od lipca trwają tam różnego rodzaju roboty. W tym roku koszt prac remontowych, modernizacyjnych i inwestycyjnych, służących ogólnie mówiąc młodemu pokoleniu, opiewa na ponad 3 miliony złotych.

Jako „gorącą” można określić atmosferę w szkołach i innych placówkach oświatowych będących w dyspozycji samorządu powiatowego, w których podczas wakacji  nie słychać gwaru uczniów, ale odgłosy młotków, pił i wiertarek. Od lipca trwają tam różnego rodzaju roboty. W tym roku koszt prac remontowych, modernizacyjnych i inwestycyjnych, służących ogólnie mówiąc młodemu pokoleniu, opiewa na ponad 3 miliony złotych.

- Wakacje to najlepszy czas na przeprowadzanie remontów i inwestycji – mówi Marek Jasiński, wicestarosta bełchatowski. - Każdego roku staramy się podnieść jakość naszej bazy oświatowej poprzez remonty, modernizacje i nowe inwestycje. Chcemy, aby dzieci i młodzież uczyły się w dobrych warunkach, co dobrze wpływa na jakość kształcenia i jednocześnie wzbogaca naszą ofertę edukacyjną.

Największą tegoroczną inwestycją jest przebudowa stadionu lekkoatletycznego przy Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie. W tym roku na ten cel z budżetu powiatu przeznaczono 2.550.000 złotych.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 powstanie pracownia systemów energetyki odnawialnej. Do końca sierpnia ma zostać opracowana za 8.600 zł dokumentacja projektowa. Do 30 września ma zakończy się I etap wymiany instalacji elektrycznej  z zastosowaniem oświetlenia energooszczędnego (koszt ponad 111.000 złotych).

Przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 utworzone zostaną tereny zielone za 18.000 złotych.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie przebudowywana będzie instalacja elektryczna (koszt 59.622 złotych), natomiast budynek sali gimnastycznej przy szkole poddany zostanie termomodernizacji. Jak na razie za 9.800 złotych przygotowano dokumentację i ogłoszono przetarg na wykonawstwo termomodernizacji.

W Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie zagospodarowane zostały tereny zieleni (16.800 złotych) oraz zakupiony został profesjonalny sprzęt służący utrzymaniu trawników wokół budynku (16.800 złotych).

W Bursie Szkolnej w Bełchatowie wyremontowano uszkodzone docieplenia pod rynnami (koszt 9.000 złotych).

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Bełchatowie przebudowana będzie instalacja elektryczna z zastosowaniem oświetlenia energooszczędnego (151.900 złotych). Ponadto budynek czeka także wymiana stolarki okiennej i drzwiowej za 207.000 złotych (do 30 września).

Dla Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łękawie opracowana została dokumentacja projektowa na przebudowę sanitariatów w budynku głównym (19.600 złotych), naprawione zostały centrale wentylacyjne (4.500 złotych) oraz wykonano przyłącza kanalizacji sanitarnej do budynków (23.500 złotych).

Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy