Wtorek 14 maja 2024

Ścieżki, które łączą

Szczepan Chrzęst, Starosta Bełchatowski zaakceptował propozycję prezydenta Bełchatowa odnośnie wspólnego finansowania budowy ciągu pieszo-rowerowego w ulicy Zamoście (od torów kolejowych do Alei JPII). Po opracowaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej Zarząd Powiatu w Bełchatowie podejmie decyzję o wysokości środków na tę inwestycję.

Szczepan Chrzęst, Starosta Bełchatowski zaakceptował propozycję prezydenta miasta Bełchatowa odnośnie wspólnego finansowania budowy ciągu pieszo-rowerowego w ulicy Zamoście na odcinku od torów kolejowych do Alei Jana Pawła II. Po opracowaniu przez magistrat dokumentacji projektowo-kosztorysowej Zarząd Powiatu w Bełchatowie podejmie decyzję odnośnie wysokości środków, które przeznaczy na tę inwestycję. Oba samorządy współfinansowały już w tym roku przebudowę ulicy Zamoście (od ulicy Wojska Polskiego do torów kolejowych). Oprócz gruntownego remontu nawierzchni powstała też ścieżka rowerowa.

Powiat sukcesywnie, również we współpracy z gminami, rozbudowuje sieć ścieżek oraz dróg rowerowych. Obecnie trwają prace przy przebudowie drogi Dobiecin – Postękalice, gdzie również powstanie trasa rowerowa. Dzięki zeszłorocznej przebudowie (wspólnie z samorządem miasta) ulicy Czyżewskiego oraz odcinka drogi Bełchatów – Dobiecin (wspólnie z Gminą Bełchatów) powstało kilka kilometrów drogi dla rowerów.

Od początku wakacji mieszkańcy korzystają z nowo wybudowanej przez samorząd powiatu ośmiokilometrowej ścieżki od zbiornika Słok do Góry Kamieńsk.

W planach jest budowa kolejnych ścieżek rowerowych: wzdłuż ulicy Piotrkowskiej (od ulicy Ogrodowej do planowanej wschodniej obwodnicy miasta), wzdłuż ulicy Cegielnianej (od ul. Czaplinieckiej do ulicy Pabianickiej) oraz w Mazurach (gmina Bełchatów).

Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy