Wtorek 14 maja 2024

Wakacyjne spotkania z przyrodą

Wzorem lat poprzednich, Starostwo Powiatowe w Bełchatowie organizuje podczas wakacji dla dzieci w wieku 7-13 lat z terenu powiatu warsztaty ekologiczne zatytułowane „Kwitnące wakacje". Dla dzieci, które nie wyjeżdżają na wakacje, jest to okazja, by spędzić czas aktywnie przyjemnie i pożytecznie.

Wzorem lat poprzednich, Starostwo Powiatowe w Bełchatowie organizuje podczas wakacji dla dzieci w wieku 7-13 lat z terenu powiatu warsztaty ekologiczne zatytułowane „Kwitnące wakacje". Dla dzieci, które nie wyjeżdżają na wakacje, jest to okazja, by spędzić czas aktywnie, przyjemnie i pożytecznie.

W ramach „Kwitnących wakacji" zorganizowano zajęcia na terenie Szkółki Leśnej Borowiny należącej do Nadleśnictwa Bełchatów. Leśnicy w przystępny sposób wyjaśnili dzieciom zagadnienia z dziedziny ochrony środowiska oraz oprowadzili po leśnej ścieżce dydaktycznej. Ścieżka jest interaktywna, co oznacza, że wiedzę zdobywa się używając różnych zmysłów. Po zwiedzaniu szkółki na dzieci czekały gry, zabawy na trampolinie, kiełbaski pieczone na ognisku oraz ekologiczne gadżety.

- Taka ekologiczna przygoda jest z pewnością poważną konkurencją dla komputera i telewizora – mówi Jolanta Pawlikowska, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w bełchatowskim starostwie.- Czas wakacji jest przeznaczony na odpoczynek, jednakże warto organizować go mądrze. „Kwitnące wakacje” są jednym z pomysłów, jak w przyjemny sposób bawić i uczyć.

Koszty związane z organizacją warsztatów dla dzieci zostały pokryte z budżetu Powiatu Bełchatowskiego.

Anna Kurzydlak

WOŚRiL