Poniedziałek 13 maja 2024

Bądźmy zdrowi, czyli bądźmy ekologiczni

Właśnie wystartowała realizacja prozdrowotnego programu adresowanego do mieszkańców powiatu bełchatowskiego, finansowanego przez samorząd powiatu. Projekt zakłada m.in. bezpłatne badania, konsultacje i konkursy z nagrodami. Przedsięwzięcie potrwa do listopada, jednakże liczba miejsc jest ograniczona, co oznacza, że kolejność zgłoszeń będzie decydować o udziale w projekcie. Serdecznie zapraszamy.

Prozdrowotny program adresowany do mieszkańców powiatu bełchatowskiego, finansowany z budżetu samorządu powiatowego, zakłada m.in. bezpłatne badania, konsultacje i konkursy z nagrodami, których celem jest nie tylko zbadanie stanu zdrowia, ale doradztwo i uświadomienie mieszkańcom wartości płynących ze zdrowego odżywiania się tzw. ekologicznymi produktami, promocja ekologicznego stylu życia wypełnionego aktywnością fizyczną i obcowaniem z naturą.

W ramach projektu „Mój ekologiczny styl życia” proponujemy mieszkańcom powiatu bełchatowskiego:

1) bezpłatne badania laboratoryjne (cholesterol całkowity (HDL, LDL), trójglicerydy, morfologia, ASPAT, ALAT, TSH, elektrolity, poziom cukru we krwi)

2) konsultacje dietetyka dotyczące stosowania produktów ekologicznych,

3) pogadanki dla uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu dotyczące ekologicznego stylu życia,

4) konkurs plastyczny pt. „Człowiek ery ekologicznej”,

5) wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego „Nad Pilicą”  w Krzętowie,

6) wyjazd do zakładu produkcji i przetwórstwa ekologicznej żywności w Krzętlach.

Wspomniane badania przeprowadzi NZOZ MegaMed Sp. z o.o. w Bełchatowie. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja (od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-20.00 pod numerami tel. 44 635 29 01, 44 635 29 02; osobista pod adresem ul. Czapliniecka 93/95 w Bełchatowie w godz. 7.00 – 20.00).

Wszelkie informacje dotyczące badań laboratoryjnych oraz konsultacji dietetyka można uzyskać osobiście w punkcie indywidualnego doradcy pacjenta (pon. - pt. 8.30-14.00) lub telefonicznie 44 635 29 98, 695 351 751). Przy rejestracji, jak też przy zgłoszeniu się na badania, konieczny jest dowód tożsamości.

Realizacja projektu potrwa do listopada, jednakże liczba miejsc jest ograniczona, co oznacza, że kolejność zgłoszeń będzie decydować o udziale w projekcie. Serdecznie zapraszamy.

Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu