Poniedziałek 29 kwietnia 2024

05-09-2014

MIX możliwości

Mixer Regionalny, to najbardziej rozpoznawalna impreza wystawiennicza Województwa Łódzkiego, która z roku na rok skupia coraz, to większą uwagę naszego społeczeństwa. W tym roku formuła imprezy została nieco zmieniona, a jej celem było promowanie różnorodności regionu.
Starosta bełchatowski Szczepan Chrzęst wystąpił do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi z prośbą o zmiany w oznakowaniu na drogach województwa łódzkiego. Pozytywna decyzja DDKiA pozwoli na odciążenie drogi powiatowej Kącik-Mzurki.
Już po raz trzeci w historii naszego powiatu Szczepan Chrzęst – Starosta Bełchatowski  zaprosił mieszkańców na wyjątkowe wydarzenie – Piknik Stowarzyszeń. W ostatnią niedzielę sierpnia na Placu Narutowicza w Bełchatowie...
Wraz z początkiem roku szkolnego 2014/2015 już po raz drugi w ZSP nr 3 i ZSP nr 4 w Bełchatowie oraz ZSP w Zelowie i SOSW w Bełchatowie rozpoczyna się rekrutacja uczniów do projektu pn.: „WIEDZA MOJĄ SZANSĄ- dodatkowe zajęcia dla uczniów szkół zawodowych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Rozpoczęł się rok szkolny 2014/2015. Szkoły znów wypełniły się uczniami, którzy po wakacyjnej przerwie pełni są pomysłów i chęci do pracy.
W najbliższą sobotę, tj. 30 sierpnia odbędzie się siódma edycja turnieju piłki nożnej chłopców z rocznika 2002 „Bełchatów CUP 2014”. Zmagania ośmiu drużyn odbędą się na boiskach OSiR „Wawrzkowizna". Turniej 12-latków objął honorowym patronatem Szczepan Chrzęst - Starosta Bełchatowski,  udzielając jednocześnie wsparcia finansowego w wysokości 1 000 zł. Zapraszamy wszystkich do kibicowania młodym piłkarzom.
23 sierpnia odbył się VII Festiwal Kultury Miast Partnerskich Powiatu Kętrzyńskiego – oraz Wybory Miss Miast Partnerskich Kętrzyn – Srokowo 2014. Jak co roku do udziału w tym przedsięwzięciu został zaproszony także Powiat Bełchatowski.
XLIV Sesja Rady Powiatu w Bełchatowie odbędzie się 27 sierpnia (środa) 2014 r. o godz. 13.00 w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Bełchatowie przy ul. Kościuszki 1. W zaproponowanym porządku obrad jest m.in. 6. rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie przez Powiat Bełchatowski do Partnerstwa Jednostek Samorządu Terytorialnego z terenu zdefiniowanego w Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego 2020 Obszaru Funkcjonalnego Zagłębia Górniczo-Energetycznego Bełchatów-Szczerców-Złoczew,  w celu podpisania porozumienia w ramach partnerstwa na rzecz rozwoju tego obszaru.
(Kliknij, żeby powiększyć).
Łączenie wiedzy i świadomości ekologicznej z działaniami sportowymi oraz propagowanie aktywnych form wypoczynku i zdrowego trybu życia. Wszystko to podczas I Powiatowego Marszu "z kijkami" organizowanego przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa bełchatowskiego starostwa.
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie zaprasza dorosłych mieszkańców powiatu bełchatowskiego, tj. solistów i zespoły do udziału w Festiwalu Piosenki Ekologicznej. Konkurs polega na zaprezentowaniu piosenki ekologicznej z dowolnym akompaniamentem lub utworu wokalnego o tematyce ekologicznej z elementami wokalnymi. Osoby chętne do uczestnictwa w ww. konkursie prosimy o wypełnienie karty zgłoszeniowej do dnia 30 sierpnia br.