Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Aktualności

Przez kilka dni przebywała w naszym powiecie młodzież z partnerskiego powiatu Berchtesgaden. Towarzyszyli jej opiekunowie z Maria - Ward - Realschule w Bad Reichenhall i Stowarzyszenia Europa Union. Uczniowie mieszkali w domach polskich rodzin.
Powiat bełchatowski po raz kolejny gościł na swoim terenie specjalistów i naukowców z dziedziny nauk społecznych na II Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Współczesna rodzina w Polsce i na świecie”.
Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łękawie uczestniczyli w spływie kajakowym na Pilicy. Była to kolejna tego typu impreza, poprzednia odbyła się w czerwcu tego roku. Trasa spływu wiodła przez malownicze zakątki Przedborskiego Parku Krajobrazowego, z Przedborza do miejscowości Taras.
Miłośnicy roślin ozdobnych, owoców i warzyw z powiatu bełchatowskiego mieli okazję poznać najnowsze trendy w zakresie ogrodnictwa, sadownictwa i rolnictwa w trakcie trwającego 20 września Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw.
Agro Show to międzynarodowe targi najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych, organizowane już po raz piętnasty. Z powiatu bełchatowskiego udział w nich wzięło 50 osób.
Przed radnymi Rady Powiatu m.in. rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Bełchatowski oraz warunków i zasad korzystania z tych obiektów. Sesja została zwołana na dzień 24 września.
23-09-2014

EKO WYCIECZKI

Starosta Bełchatowski Szczepan Chrzęst  zaprasza do udziału w projekcie ekologicznym pod nazwą WYJAZDY EKOLOGICZNE PO WOJ. ŁÓDZKIM!
W ramach propagowania edukacji ekologicznej grupa uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Bełchatowie gościła w szkółce leśnej „Borowiny”.
Doskonalenie współdziałania, integracja sił i środków służb ratwoniczych, rozpoznanie występujących zagrożeń, to tylko niektóre z powodów, dla których na teren powiatu bełchatowskiego przybyły liczne jednostki straży pożarnej, policji oraz ratownictwa medycznego.