Wtorek 14 maja 2024

Problemy współczesnej rodziny

Powiat bełchatowski po raz kolejny gościł na swoim terenie specjalistów i naukowców z dziedziny nauk społecznych na II Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Współczesna rodzina w Polsce i na świecie”. Dwudniowe obrady, na których głos zabierali również studenci, reprezentanci służb mundurowych oraz pracownicy instytucji zajmujących się pomocą społeczną, zakończyło przedstawienie wniosków analizowanych problemów współczesnej rodziny. Efektem pracy uczestników konferencji są publikacje, które wskazują kierunki działania dla wszystkich instytucji zajmujących się rodziną. Książka wydana po pierwszej edycji wydarzenia stanowi doskonały poradnik przy tworzeniu i realizowaniu programów profilaktycznych i pomocowych dla podstawowej jednostki społecznej. Temat ten dotyka także każdego z nas, dlatego lektura  „Współczesnej rodziny w Polsce i na świecie” może stanowić uzupełnienie elementarnej wiedzy potrzebnej do  kreowania poprawnych relacji w rodzinie. Zainteresowanych zapraszamy do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie.

II Międzynarodowa Konferencja Naukowa  „Współczesna rodzina w Polsce i na świecie” odbyła się pod honorowym patronatem Szczepana Chrzęsta - Starosty Bełchatowskiego, organizatorem przedsięwzięcia był Instytut Pedagogiki SAN w Łodzi we współpracy z zamiejscowym wydziałem SAN w Bełchatowie.

Sylwia Stelmach

Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu